RSS

kąpieliska na Śląsku

Czytasz wypowiedzi wyszukane dla frazy: kąpieliska na Śląsku


Temat: Jaworzyna Śląska - Cudne miejsce ?
Tak to prawda.

Pytania same sie cisną do władz Jaworzyny Śląskiej.

1.Dlaczego nie ma tam ratownika?.

2.Dlaczego zezwolono tam na sprzedaz alkoholu?.

ZAPRASZAMY NA ŻWIROWNIĘ!
--------------------------------------------------------------------------------

Strona serwisu UM Jaworzyna Śląska z dnia 31.07.2008r.

Sezon letni w pełni! Słońce rozpieszcza urlopowiczów, choć czasem potrafi być dokuczliwe. A jak wiadomo na upały najlepsza jest orzeźwiająca kąpiel, dlatego zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Jaworzyna Śląska i turystów przyjeżdżających do naszego miasta, by odwiedzili jedno z ładniejszych miejsc w okolicy, jakim jest kąpielisko ŻWIROWNIA.
Jego organizatorem jest Niezależne Stowarzyszenie Wędkarskie w Jaworzynie Śląskiej, które od 01.09.2001 r. dzierżawi teren po byłej żwirowni. Kąpielisko jest strzeżone przez dwóch etatowych ratowników, otwarte codziennie w godzinach od 10:00 do 18:00. Wstęp wolny.

CO JEST GRANE?.


Temat: budowa krytego basenu na kapielisku lesnym.
Nie 100m, bo takich się nie buduje tylko 50m i takich się również w Polsce za wiele nie buduje. To ma być BASEN PŁYWACKI O ROZMIARACH OLIMPIJSKICH, A NIE PARK WODNY !!!
Miejsce gdzie ludzie przychodzą pływać, tak jak niektórzy codziennie rano uprawiają jogging. A nie się pluskać. Park wodny jest w T.Górach i niedługo będzie w R.Śląskiej chyba, my mamy kąpielisko leśne i kilka basenów przyszkolnych i wątpię żeby park tu powstał w najbliższym czasie. Sam mam 2 dzieci i jeżdżę z nimi do T.Gór (drogo tam zresztą dosyć), a w lecie siedzę na kąpielisku. Jest ok.
A popływać w spokoju na długim basenie nie ma gdzie na całym ŚLĄSKU!
Koszty imprezy na zamkniętym, przeznaczonym do tego, działającym obiekcie takim jak basen są zdecydowanie niższe niż koszt porównywalnej imprezy plenerowej.
Poza tym jeżeli zaczną do Gliwic przyjeżdżać znani sportowcy, aby tu trenować, lub występować, odbywać się będą imprezy o randze krajowej lub nawet międzynarodowej, to będzie to doskonała promocja miasta, która może sprowadzić tutaj nowych inwestorów. Jak Opel szukał miejsca na fabrykę to interesował się nawet ilością sal kinowych w mieście.
Jakie wrażenie w takim momencie robi olimpijski basen pływacki?

Kasa zawsze będzie potrzebna na różne "inne" inwestycje. Równie dobrze można psy wieszać na UM za wywalanie kasy na jakieś Muzeum Radiostacji i skwer pod radiostacją zamiast na remont wiaduktu na Zabrskiej np., tyle że kogo w Polsce interesuje i przyciągnie do miasta nasz wiadukt, a ile miasto może zyskać na takich wizytówkach jak Radiostacja, Hala Podium, czy Hala Pływacka?

Temat: A może tak w Karkonosze:) ??

znowu tak na śląsku nie jest źle:)) W chorzowie masz bardzo ładny park a nad min kolejke PRAWIE jak w górach:))


WPKiW w Chorzowie, to najlepsze miejsce jakie można sobie wyobrazić na śląsku, pośrodku trzech silnie uprzemysłowionych miejsc jest ten wielki, cudowny obszar zieleni. Chodzę do parku bardzo często, (mam do niego 10-15 min. drogi) i niewyobrażam sobie zycia bez niego. Poza tym, że jest w nim wiele rozrywek 'stacjonarnych" (puby, restauracje, knajpki, dyskoteki, koncerty, itp) można liczyc równiez na bardziej ambitną rozrywkę (kolejna nizinna, zoo, kapielisko fala, przystań, stadion śląski, wesołe miasteczko, planetarium, rosarium, itp, itd), a do tego dochodzi uprawianie takich sportów jak rower, roli, czy biegi. (w tym roku pojawiło się wielu amatorów biegówek).

Park jest więc czymś naprawde dobrym, jesli nie możemy wyjechać gdzieś dalej, dlatego polecam go wszystkim, którzy mają do niego blisko i chcą ciekawie spędzić czas.

PS: Sorki, że tak nie pod tematTemat: Artur Rojek zaprasza na Off Festival do Mysłowic
[...]

Off Festival z roku na rok się rozwija, ale jednocześnie zachowuje swój charakter - prezentowane na nim zespoły należą do czołówki alternatywnego grania. "W tym roku czeka nas naprawdę dużo ciekawych zdarzeń, przyjadą zespoły już uznane na świecie, ale także takie, które są na dorobku" - komentuje Rojek. "W tym roku, jesienią na Wyspach będzie głośno o ILikeTrains. Ten zespół już w sierpniu będzie można zobaczyć u nas."

Impreza organizowana w Mysłowicach to jednak nie tylko muzyka. "W tym roku zorganizowaliśmy m.in. warsztaty indie label. Ludzie, którzy od lat prowadzą wytwórnie fonograficzne, opowiedzą, jak założyć własną, z jakimi kosztami i wyzwaniami się to wiąże" - mówi głos zespołu Myslovitz.

A oprócz walorów muzycznych i artystycznych Artur Rojek wspomina o zaletach turystycznych. "Mysłowice to niezwykłe miasto. Położone jest na Śląsku, ale stąd jest raptem 60 kilometrów w Beskidy i tyle samo do Krakowa. Poza tym sam festiwal odbędzie się obok kąpieliska. Wieczorem, podczas koncertów światła ze sceny odbijają się w wodzie, tworząc niezwykły spektakl barw."

Zapytany o jeszcze jeden fakt Artur Rojek dodaje ze śmiechem: "Tak, to jest to samo kąpielisko, na którym byłem niegdyś ratownikiem".

Off Festival, Mysłowice, plaża Słupna

zagrają m.in.: Pogodno, Nosowska, Lao Che, dick4Dick, Achitecture In Helsinki, Piano Magic, Puma Jaw, Port Royal, Electreane, iLikeTrains
Bilety: 45 złotych (+ ew. 15 złotych na pole biwakowe)

dziennik.plTemat: Przewodnik po Odrze
Dariusz napisał
[quote]Pływałem w poprzednią sobotę przy Wałach Śląskich, i też nabrałem ochoty na
zwiedzenie Odry, ale stan wody tzw. nie żeglowny.
[/quote]
Głębokości na torze wodnym ograniczonym bojami są rzędu 4 -5 m wystarczy się
przejść przez jaz do śluzy i spojrzeć na wielkość spietrzenia na dolną wodę. O
głębokościach tej wielkości mówił mi żeglarz z Opola który na swojej Venusce
miał echosondę a czekał na podniesienie poziomu wody w trakcie robienia fali
poniżej stopnia wodnego. Ostatecznie zrezygnował i zawrócił do Opola.

[quote]Moja mieczówka ledwo dawała radę na pół miecza i pół płetwy.
Ale okolica ciekawa i na pewno warto zainteroesować się Odrą,
przy innym stanie wody :-))
Za to kąpielisko w Wałach super i bez tłumów.
[/quote]
Jeżeli chciałeś dopłynąć do brzegu w rejon tegoż kąpieliska to tam jest zawsze
płytko i o tym pisałem powyżej. Po pamiętnej dla mnie ucieczce wody spod
kadłuba w nocy odsłoniła sie tam płaska jak stół ławica mułu która wystawała
ponad lustro wody około 70 cm. A i tak pas wody umożliwiał dopłynięcie do
pomostów przystani w Wałach.

Ta "Pasja" w adresie coś mi przypomina. Kilka lat temu poznałem żeglarza z
Wrocławia który stacjonował na kempingu nad jeziorem Chobienickim w rejonie
jezior Zbąszyńskich który własnoręcznie zbudował Pasję i tam na niej pływał.
Ja pływałem na swoim jachcie.

Pozdraweiam Marian Janaś

--
Wysłano z serwisu OnetNiusy: http://niusy.onet.plTemat: Na MTB po Śląsku
Wybieramy się z Żakiem w niedzielę 6 sierpnia na rowerową wycieczkę na północ od GOP. Będziemy się kręcić między Będzinem a Bytomiem.
W planie:
wjazd na Górę Św. Doroty (musi być "górski" akcent !)
wizyta nad zbiornikiem w Rogoźniku (kąpielisko)
poszukiwanie bunkrów w rejonie przedwojennego punktu oporu "Wzgórze 310" w Bobrownikach, na lini umocnień Obszaru Warownego Śląsk.
Planowana pętla ma ok. 50 km (bez dojazdu). Z Gliwic będzie setka.
Zapraszam wszystkich chętnych. Kontakt na PM.

MarekTemat: Bieg uliczny w Katowicach - 2 października 2005
Witam,
temat ucichł - ale uważnie czytam wszelkie sugestie dotyczące biegu.

Odpowiadając na jedną z podstawowych sugestii dot. miejsca: Katowice czy WPKiW.
Osobiście (prywatnie) byłbym za biegiem w WPKiW. Organizowałem tam już kiedyś imprezy biegowe(zamknięte - dla młodzieży szkolenej) Tam też biegam i "znam każdy kamyk". Uważam, że jest to idealne miejsce do organizacji tego typu imprezy. Szatnie w zabudowaniach kąpieliska Fala lub na terenie Stadionu Śląskiego, trasa znana wszystkim parkowym biegaczom - pętla dł. 6,5 - 8 km w zależności od tego którymi alejkami przebiega w centrum parku ("pelikany", ZOO, w górę do rest. Bażant, przez mostek i w dół obok stawu i zburzonego Domu Turysty). Ciekawa, wymagająca trasa (długi podbieg) + gwarancja kibiców to niewątpliwe atuty.

Dlaczego wybrałem Katowice? - prozaiczna sprawa, GENERALNY SPONSOR imprezy.
Są też i inne uwarunkowania, dla nas może mniej ważne bo dla biegacza z Katowic, Chorzowa, Mikołowa czy .... WPKiW i Chorzów czy z drugiej strony Katowice to "nasze" miejsce. Żyjemy w aglomeracji gdzie dawno już zatarły się granice miast. Dla osoby z poza śląska "ta" sprawa wygląda trochę inaczej. Tu na pewno Katowice wygrywają.

Uchylając kolejnego "rąbka tajemnicy" - tegoroczny bieg jest przymiarką do większej, przyszłorocznej imprezy (tu przyda się na pewno płyta lotniska / przynajmniej jej część) ale ... zróbmy dobrze jedną imprezę.

Gbyby ktoś - z Was - biegaczy miał bardziej osobiste sugestie, przypominam adres mail'owy: 4energy@4energy.pl

Dziękując za uwagi,
do zobaczenia na półmartonie w Żywcu i na innych wiosennych trasach biegowych ;-)Temat: Inwestycje w Wodzisławiu.

wystarczyłaby prosta sonda społeczna, zebrać parunastu aktywistów w różnych punktach Wodzisławia, najlepiej żeby jakieś plakietki mieli i dać ankietę do wypełnienia na miejscu...coś w deseń "Jakich obiektów Twoim zdaniem najbardziej brakuje w Wodzisławiu Śląskim:
[ ] Hipermarkety
[ ] pubów, dyskotek
[ ] ośrodków rekreacji i sportu (siłownie, kapieliska etc)
[ ] innych (wymień jakie) "


proponuje tez dodac...
Jak czesci Pan/Pani aktywnie korzysta z
[ ] Hipermarkety
[ ] pubów, dyskotek
[ ] ośrodków rekreacji i sportu (siłownie, kapieliska etc)
[ ] innych (wymień jakie)Temat: Modernizacja Parku
Witam! Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie inetresujące Was zagadnienia. Najpierw sprawa tablic informacyjnych w WPKiW. Takie tablice od początku sezonu (czyli od 1 maja) staną na pewno przy wszystkich głównych wejściach do parku. Dzięki nim łatwiej będzie się poruszać i dotrzeć do wszystkich interesujących miejsc. Tablice będą czytelne i widoczne.
Natomiast ubikacje na terenie WPKiW też będą modernizowane - będzie moźna z nich korzystać także od początku sezonu. Takie ubikacje są trzy: obok głównego wejścia do ZOO, przy Hali Wystawowej "Kapelusz" i przy stacji kolejki linowej "Elka" obok Stadionu Śląskiego. Dodatkowo na kąpielisku "Fala" także będą już nowoczesne ubikacje (dwie), ale z nich będzie moźna korzystać dopiero gdy kąpielisko zostanie otwarte, czyli pod koniec czerwca.
Jeśli macie jescze jakieś pytania i uwagi prosimy o kontak na adres mailowy: gazeta.parkowa@wpkiw.com.pl.
Pozdrawiamy.Temat: Plazówka w Rudzie Śląskiej
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rudzie Śląskiej i KPKS Halemba zapraszają na wakacyjny cykl turniejów w siatkówce plażowej.

Terminarz turniejów:

12 lipca(sobota) - turniej mikstów
19 lipca(sobota) - turniej mężczyzn
20 lipca(niedziela) - turniej kobiet
2 sierpnia(sobota) - turniej mężczyzn
3 sierpnia(niedziela) - turniej kobiet
9 sierpnia(sobota) - turniej mężczyzn
10 sierpnia(niedziela) - turniej kobiet

Wszystkie turnieje odbywać się będą na terenie kąpieliska letniego przy ul. Ratowników 2 w dzielnicy Nowy Bytom. Początek o godz. 9.00. Zapisy w dniu zawodów do godz. 8.45 u sędziego turnieju. Wpisowe - 20 zł od pary. Wpisowe płatne w kasie przy wejściu na basen - paragon należy okazać sędziemu zawodów w momencie rejestracji drużyny.Temat: Wypadek na ul. Mickiewicza

[...] sam widziałem wypad na drodze między ekonomikiem a kąpieliskiem miejskim gdzie rowerzysta jechał sobie nieco przed ciężarówką przy krawężniku a dojeżdżając do pasów ot tak skręcił w lewo chcąc przejechać przez pasy.. kierowca ciężarówki ( TIR ) nie miał żadnych szans na hamowanie - rowerzysta został wciągnięty pod tira ( po części yh ), zginął na miejscu[... ]
Miałem podobną sytuacje w wiosce na Śląsku. Jadę spokojnie przede mną rowerzysta w tą samą stronę. Nie mogę go wyprzedzić bo z przeciwka coś nadjeżdża. Prawie się zatrzymałem bo i rowerzysta zwolnił. Gdy pojazd z naprzeciwka minął mnie miałem zamiar gościa wyprzedzić a te nagle hyc z rowera i przed maską mi na drugą stronę ulicy przebiega.

[ Dodano: 2008-10-18, 19:56 ]Temat: zła pani pieska ???? :((

Inapek zbiornik to jeden z najczystszych w okilicy na śląsku chechło to jeden ze znanych z czystości kąpielisk. Ale mimo to wstrzymamay sie od kąpeili jeszcze ma czas
To dobrze. Maluch pewnie za dużo opił się wody i dlatego te rewolucje.Neska jak najadla mi się mułu i opiła wody....to puściła pawia...i waliła piaskową kupę przez 3 dni...ale naszczęście wszystko wyszło pupą i nie zrobilo jej rewolucji żołądkowych...a wymioty były jednorazoweTemat: zła pani pieska ???? :((
miziam go caly czas pieszcze i tule mój kochany maluszek czuje sie juz lepiej..nauczka dla mnie widocznie jest to za młody wrażliwy organizm. poczekamy do konca kwarantanny to juz nie długo a

Inapek zbiornik to jeden z najczystszych w okilicy na śląsku chechło to jeden ze znanych z czystości kąpielisk. Ale mimo to wstrzymamay sie od kąpeili jeszcze ma czasTemat: Komunikat o wprowadzeniu zakazu wstępu do lasu - 27.07.06
Komunikat o wprowadzeniu zakazu wstępu do lasu.
Od soboty 22 lipca br. wilgotność ścioły leśnej utrzymuje się poniżej 10%. Powoduje to katastrofalne zagrożenie pożarowe. Codziennie na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach wybucha po kilkanaście pożarów leśnych. W dniach od 22 do 25 bm. zanotowaliśmy ich ponad 50. Dlatego też zgodnie z § 12 Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 22 marca 2006 r. w sprawie szczegółowych zasad zabezpieczenia przeciwpożarowego lasów (Dz.U. Nr 58 poz.405) z dniem 27 lipca br. wprowadzony zostaje zakaz wstępu do lasu w nadleśnictwach położonych na terenie województw:

• Opolskiego, za wyjątkiem Nadleśnictwa Prudnik;

• Śląskiego, za wyjątkiem terenów górskich (nadleśnictwa:Bielsko, Jeleśnia, Ujsoły, Ustroń, Węgierska Górka i Wisła)

• Małopolskiego – zakaz zostaje wprowadzony w nadleśnictwach Chrzanów i Olkusz.

Zakaz obowiązywał będzie do odwołania.
Zakaz nie obejmuje zlokalizowanych w lasach ośrodków wypoczynkowych, kąpielisk, szlaków turystycznych, ścieżek rowerowych i obozowisk.
Apelujemy o przestrzeganie zakazu wstępu, a na terenie gdzie on nie obowiązuje o absolutne przestrzeganie przepisów bezpieczeństwa pożarowego.
Służby leśne oraz Policja nasilą patrolowanie obszarów leśnych a osobom łamiącym przepisy grożą mandaty karne w wysokości do 500 zł.

źródło: Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w KatowicachTemat: Pogoria

Pogoria III zmieni oblicze

Za pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa śląskiego na lata 2007-2013 w Dąbrowie zaplanowano kompletną przebudowę Centrum Sportów Letnich i Wodnych Pogoria (...). Pojawi się tu przystań i jednocześnie pomost spacerowy w kształcie litery T, prostopadły do brzegu o długości około 40 metrów (...).

Przebudowany zostanie 350-metrowy odcinek plaży z kąpieliskiem. Powstaną dwa zespoły boisk sportowych (będzie ich 14), plac zabaw dla dzieci i nowa infrastruktura wodno-kanalizacyjna z sanitariatami. Zmodernizowany zostanie także parking o powierzchni 5 tysięcy metrów kwadratowych z dojazdami.

- (...) Dzięki stworzeniu systemu ścieżek rowerowych prowadzących do Pogorii z terenów Dąbrowy Górniczej i miast sąsiednich, czyli Sosnowca, Będzina, Siewierza, Sławkowa będzie miało wymiar regionalny. Utworzone zostanie także połączenie z Jurą Krakowsko-Częstochowską - informuje Anna Zubko z dąbrowskiego magistratu.

Całkowity koszt projektu wynosi ponad 2,6 mln euro, z czego 75 procent kosztów inwestycji (2 mln euro) pokryje Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego. Projekt zrealizowany będzie do 2011 r.

Temat: Katowice terenem od 4 rano 16-17 VI Zaliczono
Witam wariatów rowerowych, bakcyl cyklozy mnie dopadł, także wybieramy się z kolegą z rowerowania do Katowic o 4 rano umówiliśmy się na Rondzie Matecznym. Prosimy zabrać stroje kąpielowe bądź kąpielówki, bo w drodze powrotnej zajrzymy do kąpieliska, jakiego? to niespodzianka :)

aha weżcie sobie forsę na jakiś obiadek :) Powłoczymy się ppo tym jak zawitamy do Katowic.
Jak ktoś ma mapę Ślaska rowerową to niech weźmie.Temat: Kolejki waskotorowena Slasku


Witam!
Czy ktos z Szanownych Grupowiczow wie cos moze o czynnych kolejkach


Ale chodzi Ci o turystyczne czy przemysłowe, bo turystyczne to są trzy, koło
wesołego miasteczka w Chorzowie, w Rudach i Siemianowice - Miasteczko
Śląskie.
Natomiast przemysłowych jest trochę, ale proponuje to pytanie na
pl.misc.kolej zadać.

pozdrawiam Tiger

p.s. Czy ktoś pamięta taką kolejkę dla dzieci w Zabrzu obok kąpieliska na
Janku, jeździła w latach 80-tych.

Temat: konkurs historyczny

ok - pierwsza edycja rozwiązana w całości - fotki będą "się robić"
przejdźmy do edycji drugiej :
http://www.gliwiczanie.pl/Ee/metamorfozy/metamorfozy1.htm

nie widzę odpowiedzi na punkt 21 - tzn Marian przeprowadził śledztwo i wykonał wycieczkę, ale sprawa nie jest jednoznaczna

Staflik !! - Ty jesteś wyrocznia )


Dotyczy zdjęcia nr 11.

Na zdjęciu widać Schlesisches Draht und Kabelwerk, Porombka & Co (Sląska Fabryka Przewodów i Kabli) powstały w roku 1920 na terenie byłego lotniska gliwickiego, które mieściło się w okolicy obecnego kąpieliska leśnego. Dokładnego adresu nie udało mi się ustalić, bo tamtych okolic nie znam.Temat: 1

no co wy !!!! na slasku najlepiej....kopalnie huty....jasne ze pozamykane ale jaki ladny widok ....do tego swieze powietrze;) pomyslcie nad tym

Taki WPKiW w Chorzowie - plaża jest, kąpielisko fala, mnóstwo fajnych knajp, w ciepłe dni tłumy ludzi, między nimi nerwowi rowerzyści, którzy częściej hamują niż pedałują, dzieciarnia, zoo, wesołe miasteczko z nowymi karuzelami odkupionymi od niemców bo tam już nikt za takie coś nie chciał płacić Ale fajnie jest, tylko nie ma nigdzie noclegów;/Temat: Po ślonsku
Przed wojną było na Śląsku wielu skórkorzy. Jeździli na wózku abo na kole i wołali: Skórki, skórki! Od królika, zająca a może być i od baby!
Antek i Francek też byli skórkorzami. No ale zmierzły im sie skórki od królików czy zająców. Chcieli se upolować grubszą zwierzynę. No i poradził im jeden, coby se pojechalli do Afryki, bo tam mogą od razu i lamparta i wielbłada abo nawet lwa upolować. Posłuchali, pojechali i zamieszkali na pustyni. No ale trza przecież wybudować jakąś chałpę? No to Francek pado Antkowi:
- Tu mosz drzewo, postow jaką budkę, a jo idę w tym czasie coś upolować!
Wyszedł i idzie. Naroz patrzy... Maryjko święto, lew, prawdziwy lew! Wrzasnął, zapomnioł o polowaniu, o skórce, o wszystkim i leci do tej nowozbudowanej budy. Przewrócił sie przez próg a lew przez niego i buch - prosto do środka. Francek drap wstoł, zatrzasnął drzwi i zawołoł przez szpara do Antka:
- Ty go tam zedrzyj ze skóry, a jo idę Antek po drugiego!

Roz już zaś Antek pado Franckowi, że w Afryce to roz polowoł na lwa. Pado mu:
- Ci padom, ten lew na mnie świdrzy, a jo na niego. Jo bliżej, on bliżej. Naroz jo na pięcie zwrot a lew za mną. Już mioł mie mieć a tu naroz...ciach, obalił sie i leżoł. No to jo paf, paf w niego i zabiłech go.
- Toś ty ale odważny Antek, jo by już chyba ze strachu do galot narobił!
- A coś ty myśloł? Na czym on sie posliznął?

- Francek skąd mosz nowy rower?
- Ach wiesz byłech z Mariką na kąpielisku. Kąpalimy my sie, potem całowali my sie, potem my sie już zaś kąpali, a potem... Marika powiedziała: "A teroz se Francik weź to na co mosz ochotę". No to mie nie trza dwa razy godać. Łaps za koło i już moje.Temat: Atrakcje
Jezioro Nyskie ...

Ten zbiornik retencyjny powstały w 1972 roku położony jest w dolinie Nysy Kłodzkiej, na terenie Otmuchowsko - Nyskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu. Dzięki czystej wodzie, piaszczystym plażom i strzeżonym kąpieliskom jezioro oferuje doskonałe warunki do wypoczynku i uprawiania sportów wodnych. Z brzegów jeziora roztacza się wspaniały widok na pobliskie Góry Opawskie, Złote i Bardzkie.

Jest to również cenne miejsce pod względem przyrodniczym, gdyż żerują tu i odpoczywają migrujące ptaki. Ponadto jezioro stanowi ostoję rzadkich w Europie gatunków ptactwa wodnego. Co ciekawe, jest to jedyne na Śląsku Opolskim stanowisko rozrodu mewy czarnogłowej.

Jezioro Nyskie to również raj dla wędkarzy. Licznie występują tu: okonie, leszcze, sandacze, sumy i szczupaki. Można nawet spotkać chronione gatunki ryb, jak pstrąg potokowy, śliz lub troć jeziorowa.

Największym zapleczem noclegowym nad jeziorem oraz atrakcją dla turystów jest Nyski Ośrodek Rekreacji. Prócz miejsc noclegowych ośrodek oferuje wydzielone kąpieliska, wypożyczalnie sprzętu itp.Temat: Summer Trance Music with Ekwador
Właśnie tutaj możecie wyrażać swoje opinie na temat tej planowanej imprezy

Portal wGliwicach.pl jako pierwszy informuje o planowej imprezie plenerowej, jednocześnie obejmujemy patronat medialny nad imprezą!

Wspomnienia to najważniejsze co nam pozostaje, zapamiętujemy te najbardziej wzruszające płynące z głębi serca zapisane do końca życia noc i dzień tego wakacyjnego weekendu pozostawiły nam kolejne, niezwykle, jedyne WSPOMNIENIA!

Agencja artystyczna VirtuaLight z Poznania oraz klub Ekwador w Manieczkach pragną wszystkich zaprosić na gorące rozpoczęcie wakacji. Miejsce lokalizacji i termin nie są jeszcze znane (prawdopodobnie będzie to Kąpielisko Leśne w Gliwicach, pierwszy tydzień lipca). Skład Dj' ski podamy już wkrótce. Jedno jest pewne będą to gwiazdy sceny klubu Ekwador.
Organizator gwarantuje, że cena biletu nie przekroczy 15zł. Impreza rozpocznie się o godzinie 15.00 w lekkich klimatach muzycznych. O zmierzchu zostanie odpalone oświetlenie - prawdziwe show, pokazy pirotechniczne, efekty w niebo, lasery. Wtedy nastąpi oficjalne rozpoczęcie. VirtuaLight gwarantuje, że będzie to impreza, jakiej Śląsk jeszcze nie widział. Sprzedażą alkoholu zajmie się jedna z kompani piwowarskich. Więcej informacji za kilka dni. Czekamy na Wasze opinie odnośnie przeprowadzenia takiej imprezy.

Czy bylibyście na takiej imprezie?
Czy warto coś takiego organizować?
Czy marzenia sie spełniają?
Czy to jest ważne?

Pozdrawiamy:
Klub Ekwador
Agencja Virtualight
Temat: Inwestycje w Wodzisławiu.
wystarczyłaby prosta sonda społeczna, zebrać parunastu aktywistów w różnych punktach Wodzisławia, najlepiej żeby jakieś plakietki mieli i dać ankietę do wypełnienia na miejscu...coś w deseń "Jakich obiektów Twoim zdaniem najbardziej brakuje w Wodzisławiu Śląskim:
[ ] Hipermarkety
[ ] pubów, dyskotek
[ ] ośrodków rekreacji i sportu (siłownie, kapieliska etc)
[ ] innych (wymień jakie) "

i po kłopocie. w sumie, możnaby zastosować tę tak popularną teraz inicjatywę obywatelską i samemu zrobić taką sondę społeczną na reprezentatywnej grupie mieszkańców a wyniki wręczyć Prezydentowi Kiecy....

Gdyby ktoś zamyślał o tym na poważnie, to niech skrobnie PW; pozdrawiam
Temat: Ruch Chorzów - Górnik Zabrze
Dobrze ze ten problem poruszacie. Kibiców z Chorzowa trzeba czyms poprostu zaskoczyć.
Przykładowo Mcdonald idzie z nim podpisac umowe ze np. bilet na mecz daje 5% zniżki na całkowity zakup( była kiedys taka promocja na kąpielisku w Chorzowie- bilet zes kupił na bachol i za ten bilet miol zes w Mcdonaldzie darmowo cola). Duzo ludzi z Chorzowa z tego co wiem łazi ta stołówki, jadalnie, wiem ze w Chorzowie Batorym jest tako fajno miejscówka kaj duzo ludzi łazi. Mozna zrobic takie plakaty które idą w psychika człowieka typu : "Chorzów - twoje miasto, Ruch - twój klub. Pamiętaj to ty tworzysz ich wizerunek". Odwołac się do przeszłosci. Na dniach Chorzowa przedstawic historia klubu, pokazac na telebimie piękne chwile z meczów. Niby pierdoły ale to tworzy świadomosc zwyklego człowieka.
Co wiecej nasza aglomeracja z roku na rok traci ludzi. Za 20 lat obliczyli ze ma to tak wygladac : Chorzow 90 tys mieszkancow, Ruda Śląska 100 tys (dokladnych liczb nie pamietom). Wiec jest sie o co bić.Temat: Ciezka celna militarna wiatrowka
100na

Najlepiej samemu sprawdzić, to znaczy wziąć do ręki, strzelić kilka razy.
Mam też taką "wojskową" vz. 47 (osada Mauser 98k) lecz mocy trudno w niej szukać.

Najbliżej masz na strzelnicę w Zabrzu-Makoszowach, gdzie w każdą niedzielę rano zbiera się parę-paręnaście osób z rożnymi wiatrówkami.
Ponieważ też jestem z Gliwic często sam tam bywam i zapraszam
(patrz też :grupy lokalne/ Grupa "HUNTER" Śląsk)

Taką okazją bywają też zawody, gdy gromadzi się w jednym miejscu kilkadziesiąt osób.
Najbliższe w Zabrzu, na kąpielisku Maciejów, 7 lutego.

PozdrawiamTemat: Zdjęcia w Galerii ForumGliwice
Od wczoraj w Galerii Zdjęć , mozecie ogladac nowe fotki min. mozna zobaczyc , politechnike slaska i poszczegolne wydzialy, basen przy ul.Jasnej,lodowisko tafla,kilka kosciolow,szkoly i inne ciekawe zdjecia.
Juz niedlugo pojawi sie kilka ciekawch fotografi oś. Trynek a takze zdjecia z VIII Spotkania.
Zdjecia mozecie ogladac dzieki duzemu zaangazowaniu Frohike oraz Aither , natomiast zdjecia ze spotkania dzieki - Frohike,Aither,Dana ,Cinque...

Gorąco zachencam forumowiczów posiadających aparaciki do czynnego udzialu i obstrykaniu ciekawych miejsc w powiecie gliwickim np.

- kąpieliska i obiekty sportowe
- osiedlaTemat: Śląskie wakacje
Jak wynika z ostatnich postów wszędzie panują komunikacyjne wakacje.
A u nas,  na Górnym Śląsku prawie nic się nie dzieje - poza zmianami w postaci
dojazdów do kąpielisk i stałymi zmianami o których już było oraz kilkoma
kursami na wielu liniach oznaczonych w rozkładach jako "nie kursuje
lipiec-sierpień".

Tramwajowe wakacje właściwie trwają już od lutego, gdyż właśnie od tego czasu
obcięto składy z 2x105N na 1x105N na liniach 7, 14, 15, 23 i 40, a także
opóźniono wyjazdy i przyspieszono zjazdy do zajezdni w dni wolne na linii 11.
Przyczyna - oczywiście oszczędności.
Poza tym prawie nic się nie kopie przy torach. Jedynie Plac Wolności w Zabrzu
jest kończony (Wilq - jak tam idą prace?) oraz remontowany jest fragmencik
torów pod mostem na Kościuszki w Katowicach (jak się dowiedziałem przy
przedwczorajszej, nocnej wymianie torów coś spieprzono i trzeba robić od
nowa...).

Temat: tanio zmiana opon
najtaniej jak wymianialem opony to za 45 zlotych caly komplet. nie pamietam
nazwy ulicy ale bardzo latwo na nia trafic: jak sie leci legnicka w strone
Srody slaskiej to pozniej jest lotnicza i jest taki wiadukt nad torami ( z
prawej strony jest kapielisko) na tym wiadukcie jest skrzyzowanie W LEWO!!!!
i zaraz za torami tramwajowymi jest stacja benzynowa i wulkanizator! +
bardzo mila obsluga.
Temat: Fajne jeziorka w poblizu Wroclawia
Ja polecam Wały Śląskie kolo Brzegu Dolnego. Jest tam dosyć duży naturalny
zbiornik wodny, wejście na teren jest darmowy lub 1 złoty, jest tam
odpowiednie nadbrzeże betonowe, zjeżdzalnie, skocznia, jest sporo miejsca do
leżenia, jest również mały ośrodek zaraz obok z domkami mała knajpka z
napojami jedzeniem, piwem
Ewentualnie polecam jeszcze Wilczyn Leśny obok Obornik Śląskich. Ale tam aby
się wykąpać trzeba wykupić bilet a na terenie przyległym do kąpieliska jest
zawsze full ludzi.

Krzysztof

Temat: Aquapark badz fajny basen we Wrocq?
... downloading 'Nowa Wrotka v.1.0.2.exe' - postęp 99% ...
Tymczasem, nie zważając na powyższe problemy techniczne
Max zmienił(a) oblicze usenetu, pisząc:


Kiedyś czytałem w gazecie na temat atrakcji jakie będą w powstającej
Galerii Legnickiej http://www.galerialegnicka.pl/ Podobno przeprowadzono
jakieś badania i okazało się, że nie ma zapotrzebowania na aquapark.
Paranoja. Pomyślałem, że żyję w matrixie ;-)


Pewnie pytali okoliczną żulokrację, co by im tu najbardziej odpowiadało, i
wyszło z badań, że jest zapotrzebowanie na budkę z tanim piwem. I jeszcze
żeby na krechę można było brać.
A swoją drogą to obciach - EXPO się nam marzy, tymczasem okoliczne gminy i
miasteczka (zakładając, że 100 km to okolica) mają porządne aquaparki, a u
nas, w 'stolycy' Dolnego Śląska - kicha - raptem kilka basenów, z czego
może ze dwa porządniejsze, bo nowe.

A do autora wątku - tu masz chyba wszystko, co Wrocław może zaoferować w
temacie basenów i kąpielisk:
http://www.wroclaw.pl/m36358/index.100.0.aspx
W miarę nowe obiekty to Radeco i Orbita - reszta ciągle straszy
postkomunistycznym wyglądem i warunkami.

Temat: Zbiornik Świnna Poręba
Też założyłem u siebie podobny temat http://dolinakarpia.malop...topic.php?t=812 bo też powstanie tego jeziora jest ważne nawet dla Przeciszowa, Doliny Karpia. Nie mamy ośrodków sportów wodnych, kąpielisk, to dziwne w krainie stawów, ale tak właśnie jest. Każda kałuża należy do rybaków, albo wędkarzy.

Na Waszym miejscu inwestowałbym w działki nad brzegami przyszłego jeziora. Za 10 lat będą warte 100 razy więcej niż teraz i nawet nie jest ważne co przewidzi plan zagospodarowania miejscowy, nawet w lesie można coś postawić co będzie zarabiało. Niezbyt wierzę że to zmniejszy falę powodziową na Wiśle, ale na Skawie i owszem. Gminy poniżej zapory będą ocalone chyba że ktoś wysadzi zaporę

Liczę że powstanie jeziora sprawi iż realnie władze pomyślą o szynobusach bezpośrednich ze Śląska przez Oświęcim do Zakopanego przez Spytkowice, Wadowice i nową linią do Skawców. Pewnie stroną przez Beskid Makowski. Starą linię niepotrzebnie pochopnie zamknięto w 1988 zdaje się, miałem okazję raz chyba nią jechać do Skawców.

AHA. Jest ponoć jakaś organizacja która ma pomagać powstawać tej inwestycji, wiecie coś o tym?Temat: Kopernik
Kopernik - dzielnica miasta Gliwice od lutego 2008 roku. Na terenie dzielnicy znajduje się między innymi osiedle mieszkaniowe Mikołaja Kopernika, Kąpielisko Leśne oraz część Lasu Łabędzkiego. W dzielnicy mieszka około 20 000 mieszkańców.
Kościoły i kaplice
-Kościół Matki Boskiej Kochawińskiej
Edukacja
Szkoła Podstawowa Numer 12 im. Mikołaja Kopernika
Gimnazjum Numer 11 w ZSO-E
Zespół Szkół Ogólnokształcąco–Ekonomicznych.
Kościoły i kaplice
Kościół Matki Boskiej Kochawińskiej
Przez dzielnicę przebiegaj szlak turystyczny -Szlak Okrężny Wokół Gliwic - żółty znakowany szlak turystyczny w województwie śląskim.
Szlak przebiega głównie przez miasto Gliwice oraz miasta i miejscowości leżące na terenie powiatu gliwickiego lub z nim graniczące.
Przebieg szlaku - Rudy Park Krajobrazowy Cysterskie Kompozycje Krajobrazowe Rud Wielkich Sierakowice Łącza Rudno Taciszów Bycina Ciochowice Toszek Wilkowiczki Zacharzowice Pniów Paczynka Pyskowice Gliwice Zabrze Paniówki Mikołów Chudów Ornontowice Knurów Wilcza Ochojec Stodoły Rudy .
Przez dzielnicę przebiega droga wojewódzka 901 , łącząca między innymi Pyskowice z Gliwicami, oraz droga krajowa 88 .Temat: Cała "prawda" o Knurowie
Oficjalny informator turystyczny (i nie tylko) woj. Śląskiego:
http://www.gosilesia.pl/

Oto cała prawda o Knurowie:
http://www.gosilesia.pl/miejsca.php?str=miejsca&ident=24

MIEJSKI DOM KULTURY ul. Niepodległości 26

KĄPIELISKO OTWARTE ul. Szpitalna

DWORZEC KOLEJOWY
(chyba, że umieszczono to dla wielbicieli tzw. turystyki ekstremalnej - przejażdżka z adrenaliną na składzie węgla?)

INNE OBIEKTY NOCLEGOWE ul. Floriana 4
Temat: Rybnik-2015

A tak wracając do tematu - czemu nikt się nim nie przejmuje i wszyscy wypisują jakieś bzdury zamiast odpowiadać na konkretny topic. A można by pogadać o tym, czy ktoś widzi w 2015 nowe kąpielisko etc. Poza tym co sądzicie o kampusie w Rybniku? Politechnika Śląska zrezygnowała z kolejnych 2 kierunków w naszym mieście, teraz na Rudzkiej została elektrotechnika, ochrona środowiska i energetyka komunalna, o ile się nie mylę.. Uniwersytet Śląski chce się w ogóle wycofać z Rybnika (całkowicie - podsłuchiwałem rozmowę wykładowców UŚ), a na Akademii Ekonomicznej jest coraz mniej studentów i w końcu też zdecydują się na wyjście z kampusu.

Nie ma takich kierunków jak ochrona środowiska, ani elektrotechniki pomyliłeś kierunki z wydziałami. Jest np wydział Iżynierii Środowiska i Energetyki kierunek "Energetyka komunalna" i tak jak napisałam wcześniej żadnego kierunku nie zlikwidowano jest dodatkowy na tym wydzialeTemat: Gdzie na wakacje ??
Ehm, ja właśnie wróciłam z Tarnowa Jeziernego koło Sławy Śląskiej, tam obok wielkiego jeziora Sławskiego są dwa mniejsze. Ja byłam nad tym najmniejszym, w Ośrodku Wczasowym "Miedziak", jak na razie jedynym nad tym jeziorem. Ośrodek fajny, położony w głębokim lesie, kąpielisko strzeżone, plaża niemalże kameralna, woda czysta, rowerki wodne, można wynająć domek, można wjechać swoją przyczepą kempingową, mozna rozbić namiot. Polecam!Temat: Nasze zwierzaki
Jeden pies był w domu, jamnik długowłosy, potem z ulicy przygarnąłem wychudzonego i zmarzniętego wilczura. Miał wziąć go sąsiad, ale olał sprawę, a ja nie miałem sumienia psa oddać do ochronki. Za kilka miesięcy ruszyłem z psami na spacer po miejskim lasku i psy w krzakach znalazły suczkę, kundelka. Dziś już mam zupełnie innego psa. Wilczura przygarnął pan, który stróżuje i mieszka na miejskim kapielisku, a więc Barry ma piękny teren dla siebie, ogromny! Suczkę kundelka zabrałem jak rozstałem się z kobietą do, której należał jamnik. Po roku ta mała Psotka wpadła mi pod auto... Jamnik podobno uciekł i nie wrócił do domu, ale myslę, że 'kochająca' pani go wyrzuciła, bo miała kochanka na Górnym Śląsku. Teraz w domku mam kolejna uliczną znajdę, Sonię, której zdjęcie znajdziesz kilka postów wyżej. A Odys to pies rodziców.Temat: Nowe osiedle
Uważam, ze takie budynki poprawią estetyczny wizerunek Łabęd – dość już starych rozsypujących się familoków, które ponoć stanowią krajobraz śląska. Jednak poza wizerunkiem starej infrastruktury szpecą nasze ulice. Nowe budownictwo nadaje styl Łabędom wystarczy przejść się na koniec Górniczego Osiedla idąc w kierunku Kąpieliska Leśnego by zauważyć jak ładnie komponują się nowe bloki z fikuśnymi balkonami. Czasy komuny minęły a jeżeli chodzi o budownictwo w tamtych latach to było to tylko wykonywanie planów i liczb jakimi szczycono się na różnych śmiesznych zgrupowaniach. Przez takie głupie ambicje mieszkań oddawano dużo jednak wszystko kosztem małych metraży tworząc dosłownie klatki w ogóle nie przystosowane na dzisiejsze standardy życia. Kup sobie bowiem wannę z hydromasażem, umieść umywalkę, pralkę, prysznic, kosz na bieliznę, muszle klozetową że o bidecie już nie wspomną w łazience o wymiarach 2,5m na 2,5m. Sam wkurzam się podczas wizyt w hipermarketach że nie jestem w stanie stworzyć sobie takiej łazienki o jakiej marzę szeroki wybór i piękne wzornictwo nie jest w stanie zmieścić się w mojej klatce. Nowe budownictwo to nareszcie nowy styl i nowe metraże i to oprócz zewnętrznej estetyki pozwala ludziom na lepszy styl życia, o którym posiadacze ciasnych mieszkań mogą jak na razie tylko poważyć.
Temat: Nasz Chropaczów
Tu mała notka, która jest na wiki do tego miejsca:


Park miejski w Bytomiu został założony w 1870 roku w północno-zachodniej części centrum miasta.

Na terenie parku znajdowała się łaźnia miejska, obecnie w tym miejscu znajduje się kąpielisko miejskie postawione w 1930 roku i zaprojektowane przez C. Schmidta. W latach 1898 - 1957 utworzono na terenie parku Miejski Ogród Zoologiczny. Było to pierwsze ZOO na Górnym Śląsku, w którym znajdowało się 89 zwierząt z 25 gatunków.

Ponadto na obszarze parku znajdują:

* drewniamy kościół św. Wawrzyńca (spłonął w 1982 roku)
* urząd miejski
* korty tenisowe Górnika Bytom
* muszla koncertowa
* miejski basen odkryty
* dwa stawy

W 1992 roku park miejski został wpisany do rejestru zabytków z numerem A/1465/92.
Temat: Brzeziny Ślaskie...
Dodaję informacje o Baterii pplot: Jadąc ulicą Brzezinską z Bytomia w kierunku Brzezin Śląskich na odcinku pomiędzy obwodnicą drogową Bytomia, a linią kolei (chyba piaskowej) przed Brzezinami Sląskimi mniejwięcej w połowie drogi po prawej stronie na terenie nieistniejącego już otwartego kąpieliska znajdowało się jedno stanowisko art. pplot, a dalej też po prawej stronie przez zabudowaniami Spóldzielni Rolniczej znajdowało sie stanowisko drugie. Znajdują się tam też! dwa niemieckie ciężkie schrony bojowe z 1939 roku które zostały wykorzystane później dla potrzeb bateri pplot, oraz inne obiekty. Świadczą o tym do dziś zachowane w dobrym stanie oryginalne napisy na ścianach wewnętrznych tych schronów.WS.Temat: Półfinał mecz II: Rybnik - Rzeszów 44:46!
Dojazd na stadion :
Autostradą z Krakowa do Rudy Śląskiej/Halemba , w Halembie zjazd z autostrady kierunek Rybnik, przez Orzesze. W Rybniku pierwsze światła w prawo, 2 km jazdy i nastepne światła w lewo- 500 m i jesteśmy na parkingu przed stadionem naprzeciw kapieliska.Temat: 1. Brenna (29.02-02.03.2008)
Jako członek grupy śląskiej zapytam - A GDZIE TAM JEST WĘDZARNIA ??

PS. Dobrze że jest tylko około 3 m od kąpieliska wodnego z możliwością wypożyczenia sprzętu wodnego.
Temat: Wakacje z KZK GOP
Kupowalem sobie wlasnie dzisiaj bilet 7-mio dniowy na dworcu w Zabrzu i
niechcacy zauwazylem w okienku folder o zatytuowany tak jak ninejszy post.
Cala ulotka informuje o biletach rodzinnych, o tym, ze bilet za 2,60 staje
sie na czas wakacji biletem godzinnym z prawem do przesiadki, oraz podaje
liste obiektow (10 muzeow i 3 kapieliska - lista ponizej), na ktore
przysluguje darmowy wstep za okazaniem biletu rodzinnego. Bardzo fajna
inicjatywa - wreszcie jakies symptomy solidnej informacji dla pasazera
(chociaz taka ulotke powinno sie wrzucac do skrzynek pocztowych, albo
dodawac do lokalnej prasy). Niestety jest tez kilka bledow:
- okladka - wszystko ladnie, tylko czemu do reklamowania KZK sluza
warszawski trzyosiowy Neoplan i gdanski 116NGd? (te dwa pojazdy, jako
_jedyne_ widnieja na okladce)
- mapa w srodku - straszna masakra
- linia 235 w Zabrzu (dojazd do zabrzanskiego Muzeum) - komus sie cos
pochrzanilo, czy ja o czyms nie wiem?

WILQ

PS: Btw, dlaczego KZK nie ma ulgowego biletu 14-to dniowego (a taki byl mi
wlasnie w lipcu potrzebny...)
-------------
Zalcznik - lista obiektow, na ktore przysluguje darmowy wstep za okazaniem
biletu rodzinnego:

Muzea:
- Muzeum Miejskie w Rudzie Slaskiej
- Muzeum Miejskie w Zabrzu
- Muzeum Gornictwa Weglowego w Zabrzu o Skansen Gorniczy "Krolowa Luiza"
- Centralne Muzeum Pozarnictwa w Myslowicach
- Muzeum w Tranowskich Gorach
- Muzeum Zaglebia w Bedzinie
- Muzeum Miejskie w Swietochlowicach
- Muzeum Miejskie "Sztygarka" w Dabrowie Gorniczej
- Muzeum Historii Katowic
- Gornoslaski Park Etnograficzny w Chorzowie

Kapieliska:
- Kapielisko Lesne w Zabrzu
- Kapielisko Miejskie w Zabrzu
- Kapielisko Bugla w Katowicach

Temat: Modernizacja Parku
Wczoraj, w sali Sejmiku Śląskiego, zaprezentowano główne założenia programu modernizacji WPKiW. - Przede wszystkim nie ma zgody na wyprzedawanie parku - twierdzi Zbigniew Kamiński, konsultant planu zagospodarowania przestrzennego województwa śląskiego.

Śląski Ogród Zoologiczny co roku przynosi ok. 4,5 mln zł strat. Problemem jest też utrzymanie terenów zielonych w WPKiW, które pochłania prawie 3 mln zł. W tych kosztach powinny partycypować trzy gminy: Katowice, Chorzów i Siemianowice Śl. Ale tego nie robią. - Na działalności zoo można jeszcze sporo zaoszczędzić, nie tracąc na atrakcyjności. Z kolei tereny zielone mają charakter lokalny. I gminy muszą się z tym w końcu zgodzić - przekonuje Tadeusz Adamski, dyrektor wydziału polityki gospodarczej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

Przedstawiony program zawiera 17 projektów celowych. Mowa w nich m.in. o inwestowaniu w system monitoringu, modernizacji kąpieliska "Fala", kolejki "Elka", Śląskiego Ogrodu Zoologicznego i utworzeniu głównych tras rowerowych - podczas zimy przekształconych w trasy narciarskie.

W najbliższych trzech latach modernizacja WPKiW miałaby pochłonąć ponad 80 mln zł. Samorząd województwa deklaruje pomoc: 5 mln zł przez w pierwszym okresie. Brakującą resztę mają wypełnić zyski z Wesołego Miasteczka, organizowanych targów i wystaw oraz dzierżawy i najmu.

- Program modernizacji jest wstępną propozycją. Teraz otwieramy społeczną debatę. Pod koniec maja końcowe wnioski przedstawimy Zarządowi Województwa Śląskiego - zapowiada Zbigniew Kamiński.

- Przez najbliższe lata czeka nas ciężka praca. Ale wierzę w końcowy sukces - uważa Andrzej Włoszek, prezes WPKiW.
źródłoTemat: Kinoteatr RIALTO zaprasza...


Gen. Ziętek: dobry gospodarz czy aparatczyk?

To ostatni człowiek na Śląsku, który miał wizję rządzenia tym regionem. Słowem gospodarz doskonały, jakiego wszyscy oczekują, a jakiego chyba już nie będzie - to cytat z mowy pożegnalnej na pogrzebie gen. Jerzego Ziętka. Discovery TVN Historia wyprodukowała film, który opowiada o byłym wojewodzie śląskim. Premiera kinowa już w sobotę


Kadr z filmu "Gospodarz". Gen. Ziętek na kąpielisku Fala

Jego wielbiciele uważają, że bez niego nie byłoby Spodka, Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku, Stadionu Śląskiego, uzdrowiska w Ustroniu i setek innych obiektów. Że przez wiele lat udawało mu się pacyfikować lokalnych działaczy partii komunistycznej i modernizować nasz region bez oglądania się na budżet państwa czy ministerialne plany.

- Bez wątpienia Jerzy Ziętek był postacią nietuzinkową, wyróżniał się pozytywnie na tle PRL-owskiej szarzyzny. Bez wątpienia pozostawił po sobie spory dorobek. Bez wątpienia miał poczucie misji publicznej i wypełniał ją najlepiej jak potrafił. Ale w tej postaci i z tą filozofią życiową mógł istnieć i być skutecznym tylko w złym czasie, za którym tęsknić nie sposób - uważa z kolei Michał Smolorz, publicysta "Gazety".

Tomasz Blachnicki, reżyser i autor scenariusza filmu "Gospodarz", opowiada o Ziętku poprzez ludzi, którzy świetnie go znali, którzy byli jego podwładnymi albo jako historycy specjalizują się w jego biografii. Udało mu się znaleźć mało znane zdjęcia dokumentalne, ciekawe są również fabularyzowane fragmenty, pokazujące Jorga w pracy czy na naradach.

Premiera filmu w najbliższą sobotę o godz. 17 w katowickim kinie Rialto. Po pokazie odbędzie się dyskusja o Ziętku, którą poprowadzą Kamil Durczok i Waldemar Szymczyk. Wezmą w niej udział m.in. reżyser i poseł Kazimierz Kutz, publicysta Michał Smolorz, historycy prof. Jan Walczak i dr hab. Zygmunt Woźniczka, dr Jerzy Gorzelik z Ruchu Autonomii Śląska i Piotr Spyra z zarządu województwa. Wstęp wolny.Temat: Historia Kielecko-Radomskiej Grupy Strzeleckiej.
W imieniu połączonych sił Śląskiego Klubu Strzeleckiego HUNTER LOK oraz Śląskiego Klubu Strzeleckiego DSSR LOK mam przyjemność zaprosić do udziału w drugiej edycji Zabrzańskich Zimowych Zawodów HFT i FT 2008.
Zawody odbędą się w sobotę 16 lutego na terenie Kąpieliska Leśnego w Zabrzu http://www.mosirnet.slask.pl/lesne/index.html .

Zawody zostaną rozegrane w konkurencjach HFT i FT na torze liczącym 40 celi.
Obowiązywać będą przepisy PFTA na rok 2008.

Harmonogram zawodów:
- biuro zawodów czynne 9:00 - 10:00
- zero range 9:00 - 9:30
- odprawa i losowanie grup 9:40
- zawody 10:00 - 14:00
- wyniki, wręczenie nagród 14:30 - 15:00

Opłaty:
- udział w HFT lub FT i ciepły bufet - 40 zł
- ciepły bufet dla uczestnika nie startującego - 20 zł

Ciepły bufet.
Jest organizowany przez naszego zlotowego kucharza BOGDANA

Noclegi:
Istnieje możliwość indywidualnej rezerwacji w pobliskim hotelu Gościniec Staropolski http://www.staropolski.zabrze.pl/
Dostępne są także miejsca noclegowe z piątku na sobotę w domku gościnnym ośrodka, na pryczach "kanadyjkach" z własnym śpiworem.
Miejsc jest 20 w cenie po 15 zł.

Zgłoszenia:
Wyłącznie mailem na adres ti@eldil.pl
Zamknięcie listy zgłoszeń nastąpi 14 lutego 2008 r.
W zgłoszeniu należy podać:
- Imię i nazwisko
- Nick
- Konkurencja / Klasa (np. HFT1, 2 . . . , FT1, 2)
- sprzęt: (karabinek i celownik oraz dla HFT, nastawy celownika)

Za udział obowiązuje przedpłata przelewem, na konto podane w mailu potwierdzającym.Temat: Mecz Polska - Belgia
Komitet Organizacyjny meczu eliminacyjnego ME Polska-Belgia poinformował, że otwarcie bram na to spotkanie nastąpi 17 listopada br. o godz.15.30.

Przypomnijmy, że mecz Polska-Belgia rozpocznie się o godz.20.30.

Podczas trwania meczu odbywającego się na Stadionie Śląskim w dniu 17.11.2007.
planuje się zabezpieczenie parkingów płatnych , nie strzeżonych , usytuowanych
w niżej podanych miejscach :

Parking Nr 1

Na placu przy Pelikanach – 50 pojazdów

Na placu przy restauracji „Brazyliana” – 100 pojazdów

Obok hali wystaw oraz przy kanale – 300 pojazdów

Na placu przed bramą kąpieliska Fala – 70 pojazdów

Na placu przy ścianach płaczu – 130 pojazdów

Na promenadzie gen.Ziętka – 850 pojazdów

Na placu przy tylnej bramie Rosarium – 150 pojazdów

Parking Nr 2

Na placu przy Wesołym Miasteczku – 200 pojazdów

Na placu przy Stadionie GKS-u – 500 pojazdów

Na placu przy ośrodku Bambino – 100 pojazdów

Parking Nr 2a

Na alei Leśnej (drodze gospodarczej) od skrzyżowania z aleją Dojazdową(przy bocznej

bramie Zoo) do alei Planetarium – 200 autokarów

Parking Nr 3

Na alei Leśnej (drodze gospodarczej) od skrzyżowania z aleją Klonową (przy wjeździe

do ogrodnictwa WPKiW S.A) do alei Planetarium – 100 autokarów

Parking Nr 4

Duża łąka , na wprost bazy eksploatacja - 500 pojazdów

Łącznie Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku im.Gen.Jerzego Ziętka S.A. w Chorzowie dysponować będzie :

- 2950 miejscami dla pojazdów osobowych ( parkingi płatne nie strzeżone)

- 300 miejscami dla autokarów ( parkingi płatne nie strzeżone).

Przewiduje się również , iż wjazd na aleję Harcerską na parkingi zlokalizowane w okolicach
Hotelu stadionowego, bramy 7 Stadionu Śląskiego, byłego hotelu PTTK oraz Ośrodka
Harcerskiego odbywać się będzie wyłącznie dla pojazdów z wydanymi kartami parkingowymi.

Zabezpieczenie wjazdu wykonywać będą członkowie służby porządkowej organizatora imprezy.
Natomiast dzierżawcy oraz klienci Ośrodka Harcerskiego zostaną poinformowani na temat zmiany organizacji ruchu na czas trwania imprezy.
Przewidywalny wjazd od strony ulicy Siemianowickiej, gdzie wewnętrzne służby kierowania ruchem dokonają weryfikacji wjeżdżających oraz skierują pojazdy zgodnie z oznakowaniem zamieszczonym w terenie.

strona Stadionu ŚląskiegoTemat: I Bieg Rodzinny w WPKiW 23.05.2009
Zapraszam wszystkich na I Bieg rodzinny do WPKiW Start i meta przy kapielisku Fala. Dystans około 6 km (bedzie dokładnie zmierzony) - bez wpisowego.

REGULAMIN
I CHORZOWSKIEGO BIEGU RODZINNEGO

Organizatorzy:
Miasto Chorzów
WPKiW S.A. Chorzów
TKKF „Jastrząb” Ruda Śląska

Cel imprezy:
uczczenie na sportowo Metropolitarnego Święta Rodziny
integracja rodzin poprzez sport i rekreację

Termin i miejsce:
23 maja 2009 roku na terenie WPKiW S.A. w Chorzowie
godz. 10.00
Start i Meta – Kąpielisko Fala

Zapisy:
- w dniu biegu od godziny 800 - Kąpielisko Fala
- od 20.04 do 22.05 na adres: augustjakubik@yahoo.com
(należy podać: imię, nazwisko, rok urodzenia i miejscowość, ewentualnie klub oraz czy startuje w kategorii rodzin).

Uczestnictwo:
W biegu mogą startować wszyscy chętni, którzy chcą dbać o swoje zdrowie i rozwijać sprawność fizyczną.

Kategorie wiekowe i dystanse:
Kategoria K I - rocznik 1993- 1974
Kategoria K II – rocznik 1973-1959
Kategoria K III – rocznik 1958 i starsze
Kategoria M I – rocznik 1993- 1980
Kategoria M II – rocznik 1979- 1970
Kategoria M III – rocznik 1969-1960
Kategoria M IV – rocznik 1959- 1950
Kategoria M V - rocznik 1949 – 1940
Kategoria M VI – rocznik 1939 i starsi
Dystans 5 km

Kategoria rodzinna - minimum 3 osoby z rodziny (rodzeństwo, rodzic dzieci,
dziadkowie, wnuki).
Dystans 1 km
Rodzina cały dystans biegnie razem wspólnie wbiegając na metę.

Nagrody:
Trzy pierwsze osoby we wszystkich kategoriach wiekowych otrzymają nagrody rzeczowe o wartości :
I miejsce 100 zł
II miejsce 80 zł
III miejsce 60 zł

Specjalne nagrody rzeczowe w kategorii rodzin oraz nagroda dla najliczniejszej rodziny.

Zwycięzcy w kategorii open kobiet i mężczyzn oraz w kategorii rodzin
otrzymają puchary.

Wśród uczestników biegu (z wyjątkiem nagrodzonych w kategoriach
wiekowych) rozlosowanych zostanie 20 nagród.

300 pierwszych osób na mecie biegu otrzyma koszulki

Postanowienia końcowe :
- zawodnicy startują na własną odpowiedzialność
- osoby do lat 18 za zgodą rodziców lub opiekunów
- zawody odbędą się bez względu na panujące warunki atmosferyczne
- ostateczna interpretacja regulaminu należy do organizatora

Serdecznie zapraszamy do wspólnego biegania!

Za komitet organizacyjny:

Wojewódzki Park Naczelnik Wydziału Ultramaratończyk
Kultury i Wypoczynku Kultury i Sportu August Jakubik
UM Chorzów
Aleksandra Łamik-HypaTemat: Modernizacja Parku

budowla powstała w 1986 roku

oj... wydaje mi się, że znacznie wcześniej...
zagadka! w którym roku powstał "Kapelusz"

edit:


W Urzędzie Marszałkowskim odbyło się trzecie posiedzenie Komitetu Sterującego ds. Opracowania Programu Modernizacji Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie. Spotkaniu przewodniczył członek Zarządu Marian Jarosz.

Podczas posiedzenia przedstawiony został stan prac nad Programem, który zawiera 21 projektów i podprojektów. Ich realizacja powinna przyspieszyć rozwój Parku i dostosować go do oczekiwań społecznych. Sprawą podstawową – mówiono podczas dyskusji - jest wskazanie projektów, które powinny być realizowane w pierwszej kolejności, tak by uzyskać najlepszy efekt z ich wdrożenia, nie rozpraszając przy tym środków finansowych. Zaliczono do nich modernizację hali wystawowej „Kapelusz”, stworzenie bezkolizyjnej z innymi użytkownikami parku trasy rowerowo-narciarskiej, modernizację Śląskiego Wesołego Miasteczka, budowę parkingów strategicznych, stworzenie systemu monitoringu WPKiW, modernizację Kąpieliska „Fala” i Promenady Gen. Jerzego Ziętka, budowę Parku Aktywnej Rekreacji oraz modernizację Kolejki Linowej „Elka” i Ogrodu Zoologicznego.

Uzasadniając wybór tych projektów jako priorytetowych wskazywano, że modernizacja „Kapelusza” i budowa parkingów ma swoje uzasadnienie ekonomiczne, ponieważ powinny one przynieść przychody, które będą mogły być przeznaczone na utrzymanie Parku. Społeczny charakter ma z kolei stworzenie systemu monitoringu WPKiW, modernizacja „Elki” i budowa trasy rowerowo-narciarskiej.

Projekt Programu Modernizacji Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie przedstawiony zostanie wkrótce Zarządowi Województwa Śląskiego, a na początku czerwca skierowany pod obrady Sejmiku Województwa Śląskiego.


źródłoTemat: III Zimowe Zawody Hunter Team Śląsk
Śląski Klub Strzelecki HUNTER LOK ma przyjemność zaprosić do udziału w trzeciej edycji Zimowych Zawodów HFT i FT Zabrze `2009
Zawody odbędą się w niedzielę 8 lutego 2008 r. (08.02.2009) na terenie Kąpieliska Leśnego w Zabrzu http://www.mosirnet.slask.pl/lesne/index.html .

Adres:
Zabrze ul. Srebrna 10
Współrzędne: N 50°19'16,53'' E 18°44'38,04''

Zawody zostaną rozegrane w konkurencjach HFT i FT na torze liczącym 30 do 40 celi.
O liczbie celi przesądzi głównie aura.
Obowiązywać będą przepisy PFTA.
Do zawodów dopuszczeni będą wyłącznie zawodnicy z karabinkami pneumatycznymi, o energii początkowej wystrzelonego śrutu nie przekraczającej 16,3 J.

Przebieg zawodów:
- biuro zawodów czynne 8:00 - 9:30
- zero range 8:00 - 9:30
- odprawa i losowanie grup 9:30
- rozpoczęcie zawodów 10:00
- zakończenie 14:00
- ogłoszenie wyników, wręczenie dyplomów i medali 14:30 - 15:00

Opłaty:
- opłata startowa w HFT lub FT i ciepły bufet - 45 zł
- opłata dla osób nie strzelających (w tym ciepły bufet) - 20 zł
- wyżywienie (ciepły posiłek i ciepłe napoje) zapewniamy tylko w dniu zawodów

Nie powinno być jednak problemów, aby się ktoś pojawił zobaczyć o co w tym wszystkim chodzi - jednak z zachowaniem rygorystycznych zasad bezpieczeństwa.

Generalna zasada dla "apaczy" - zakaz wstępu za linię biało czerwonej taśmy ostrzegawczej.

Jeśli jednak ktoś chciałby wziąść udział w zawodach i posiada własny sprzęt, to zgłoszenia przyjmujemy:

Wyłącznie mailem na adres hunter.zawody@gmail.com

Zamknięcie listy zgłoszeń nastąpi 02 lutego 2008 r.

W zgłoszeniu należy podać:
- Imię i nazwisko
- Nick
- Konkurencja z podaniem klasy sprzętowej (np. HFT1, HFT2 . . . , FT1, FT2... itp.)
- sprzęt: (karabinek i celownik oraz dla HFT, nastawy celownika)
- kontaktowy nr telefonu i/lub adres e-mail

Zapraszam w imieniu ŚKS "Hunter" Ligi Obrony Kraju.

twardyTemat: Delfinoterapia
Znalazłam takie info:


Pomysł na Górnośląskie Centrum Delfinoterapii...
Trzy delfiny przyjadą z Moskwy na Śląsk. Będą pływać w Chorzowie z chorymi dziećmi. Na pomysł wpadła Aleksandra Piaścik. Zwerbowała przyjaciół, którzy tak jak ona są nurkami albo rehabilitantami. Żaden z nich nie miał do czynienia z delfinami. Wystarczy, że ukończyli rehabilitację w wodzie. Są potrzebni tylko do obserwacji dzieci, które będą pływać w wodzie z delfinami. Te ssaki emitują ultradźwięki, które przechodząc przez ciało człowieka, odnawiają zniszczone komórki. Zapaleńcy mają już swoją stronę w internecie pod adresem: www.definoterapia.cuprum.pl i nazwę: Górnośląskie Centrum Delfinoterapii. Upatrzyli sobie miejsce - między ogrodem zoologicznym a kąpieliskiem Fala w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku. Prezes parku obiecał im dzierżawę gruntu nawet na tysiąc lat, a dyrektor zoo pomoc weterynaryjną. Zaplecze medyczne mają zapewnić Krajowe Towarzystwo Autyzmu, Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka i Matki oraz szpital MSWiA w Katowicach. O pieniądze na swój pomysł - 20 mln zł - Piaścik stara się w Unii Europejskiej. Resztę da pewien bank, bez względu na to, ile to będzie. Delfiny przybędą za dwa, trzy lata, kiedy w parku chorzowskim będzie już czekał na nie owalny basen (600 m średnicy, 1800 m sześc. pojemności) z filtrami i urządzeniami do wytwarzania morskiej wody oraz wysepką z palmą. Dla gości Górnośląskiego Centrum Delfinoterapii mają być jeszcze jeden basen, hotel i restauracja.

źródełko

Biorąc pod uwagę, że ta informacje jest opatrzona datą: Gazeta Wyborcza Katowice 2004-08-17 - wychodzi, że powinni kończyć budowę, a delfiny powinny być już w drodze na Śląsk Magda jesteś bliżej, wiesz coś jak tam się sprawy mają?Temat: Trzecie Zimowe Zawody HFT i FT Zabrze 8.02.2009
Może ktoś z okolic miał by ochotę się wybrać a nie czyta Iwebu, więc wklejam.

Śląski Klub Strzelecki HUNTER LOK ma przyjemność zaprosić do udziału w trzeciej edycji Zimowych Zawodów HFT i FT Zabrze `2009
Zawody odbędą się w niedzielę 8 lutego 2008 r. (08.02.2009) na terenie Kąpieliska Leśnego w Zabrzu http://www.mosirnet.slask.pl/lesne/index.html .

Adres:
Zabrze ul. Srebrna 10
Współrzędne: N 50°19'16,53'' E 18°44'38,04''

Zawody zostaną rozegrane w konkurencjach HFT i FT na torze liczącym 30 do 40 celi.
O liczbie celi przesądzi głównie aura.
Obowiązywać będą przepisy PFTA.
Do zawodów dopuszczeni będą wyłącznie zawodnicy z karabinkami pneumatycznymi, o energii początkowej wystrzelonego śrutu nie przekraczającej 16,3 J.

Przebieg zawodów:
- biuro zawodów czynne 8:00 - 9:30
- zero range 8:00 - 9:30
- odprawa i losowanie grup 9:30
- rozpoczęcie zawodów 10:00
- zakończenie 14:00
- ogłoszenie wyników, wręczenie dyplomów i medali 14:30 - 15:00

Opłaty:
- opłata startowa w HFT lub FT i ciepły bufet - 45 zł
- opłata dla osób nie strzelających (w tym ciepły bufet) - 20 zł
- wyżywienie (ciepły posiłek i ciepłe napoje) zapewniamy tylko w dniu zawodów

Ciepły bufet poprowadzi legenda kuchni zlotowej - nasz kucharz BOGDAN

Noclegi:
Istnieje możliwość indywidualnej rezerwacji w pobliskim hotelu Gościniec Staropolski http://www.staropolski.zabrze.pl/
UWAGA!!!
Na hasło Zawody Strzeleckie hotel Gościniec Staropolski udzieli zniżek na nocleg z 07 na 08 lutego.

Dla oszczędnych i mniej wymagających dostępny jest nocleg na podłodze, w sali konferencyjnej ośrodka. Niezbędne jest posiadanie własnego śpiwora i materaca.
Koszt jednego noclegu wynosi 15 zł.

Zgłoszenia:
Wyłącznie mailem na adres hunter.zawody@gmail.com
Zamknięcie listy zgłoszeń nastąpi 02 lutego 2008 r.
W zgłoszeniu należy podać:
- Imię i nazwisko
- Nick
- Konkurencja z podaniem klasy sprzętowej (np. HFT1, HFT2 . . . , FT1, FT2... itp.)
- sprzęt: (karabinek i celownik oraz dla HFT, nastawy celownika)
- oczekiwany nocleg w sali ośrodka
- kontaktowy nr telefonu i/lub adres e-mail

Opłaty za udział prosimy wnosić przelewem, na konto podane w mailu potwierdzającym.
Życzymy dobrej zabawy na III Zabrzańskich Zawodach Zimowych w terenowym strzelectwie pneumatycznym.

Tekst zapożyczyłem z Iwebu, autor AndreasTemat: schron w Mysłowicach
W ramach Inwentaryzacji wygląda to tak:

SZTOLNIA PONIEMIECKA W MYSŁOWICACH- SŁUPNA

Położenie: Mysłowice- Słupna, Wyżyna Śląska, Woj. Śląskie.
Wysokość otworu: ok. 280m.n.p.m.
Ekspozycja otworu: S, SW, Pionowa, N.
Długość: 253,7m.
Głębokość: -5m. Opis Dojścia: Z centrum Mysłowic kierujemy się w stronę Brzezinki ulicami: Oświęcimską, Stadionową, Korczaka do Kąpieliska Słupna. Następnie idziemy szlakami turystycznymi koloru czerwonego i niebieskiego w kierunku zachodnim w las. Po około 600m. od kąpieliska przechodzimy przez torowisko i dalej szlakami podążamy 250m. do widniejącego po prawej stronie wąwozu. Opuszczamy szlaki i wchodzimy w widniejącą z lewej strony ścieżkę leśną, którą idziemy by napotkać przy niej pionowy otwór sztolni, otwory I i II znajdują się parędziesiąt metrów dalej po prawej stronie w charakterystycznym wąwozie.
Opis Sztolni: Za dużym i wysokim otworem nr.I kontynuuje się w lini prostej korytarz z niedużymi wnękami w ścianach powstałymi na skutek zawalenia się ceglanej obmurówki. Korytarz ten po parędziesięciu metrach doprowadza do bocznego chodnika z lewej strony, w którym znajduje się pionowy otwór sztolni, chodnik kontynuuje się jeszcze przez 97metrów by wyjść na powierzchnię otworem nr.II. Główny korytarz idący od otworu nr.I w linii prostej kontynuuje się i został zasypany w jego końcowych partiach wychodzących na powierzchnię po przez otwór nr.IV. Do sztolni otworem pierwszym wpływa strumyk, który płynie przez cały korytarz i znacznie pogłębia się w okolicach lewej bocznej odnogi odchodzącej do pionowego otworu sztolni.
Namulisko: Torfowo- ziemne i piaszczyste z otoczakami, przy ścianach zalega gruz ceglany, dnem głównego ciągu płynie potok.
Szata Naciekowa: Białe polewy z mleka wapiennego i małych rozmiarów stalaktyty(makarony).
Flora: Przy otworach mchy.
Fauna: Ćmy, pająki w wodzie pływają studniczki.
Historia Poznania: Sztolnia wykuta i zbudowana przez Niemców podczas drugiej wojny światowej. Istnieją pogłoski, iż znajdują się w niej gazy bojowe pozostawione przez wojska Niemieckie wycofujące się pod koniec drugiej wojny światowej. Znana miejscowej ludności od dawna.Pomierzona po raz pierwszy przez M. Bąka i K. Sachanowicza 14.03.2004r. Pomiar drugi wykonał Mariusz Bąk i Małgorzata Bąk 28.03.2004r.

Temat: Sportowe obozy wakacyjne
Zapraszamy do wspólnego wypoczynku w Czeskich Beskidach.

Do Waszej dyspozycji:

- 2 boiska piłkarskie, hala do piłki ręcznej, hala do koszykówki, korty tenisowe,
- kąpielisko: z dwoma basenami 50 m. (jeden ze zjeżdżalnią), boisko do
siatkówki plażowej,
- sala do sportów walki i aerobiku,
- kręgielnia, bilard, dart’s, squash, kryte lodowisko,
- kamieniołomy z wyznaczonymi trasami do wspinaczki,
a na tych obiektach, dla zainteresowanych, organizujemy zajęcia z: aerobiku, salsy, gier zespołowych (siatka, „plażówka”, kosz, piłka nożna), tenis stołowy, tenis ziemny, sporty walki, samoobrona, joga, wspinaczka.

Dla leniwych – opalanie na basenie, puby, tanie piwo, dyskoteki i ogniska.

To wszystko w miejscowości - Koprivnice - 50 km. od Cieszyna, zakwaterowanie – Internat Pod Lesem położony poza centrum u podnóża góry Cerveny Kamen, pokoje typu studio: pokój dwuosobowy + pokój trzyosobowy + ubikacja + łazienka,
Za jedyne 435 zł – członkowie AZS

455 zł – osoby nie należące do AZS

W cenie (oprócz tego co powyżej): transport, zakwaterowanie, wyżywienie 2 x dziennie.

Termin I: 31.07.-09.08.2006
Termin II: 09.08.-18.08.2006
Dodatkowo:
1/ Wycieczka do Stramberga (miasteczko historyczne z zameczkiem).
2/ Zwiedzanie Muzeum Techniki zakładów „Tatra”.
3/ Wycieczka do Hukvaldy – zamek średniowieczny. (www.hukvaldy.cz )
4/ Wycieczka całodniowa do Pragi.
5/ Piesze wycieczki po okolicznych górach – wycieczka na Radegast.
6/ Niespodzianki.
Zapisy i informacje w biurze KU AZS Uniwersytetu Śląskiego, Bankowa 12 pokój 412 – zaliczka przy zapisie 100 zł.

Telefon: 359 19 97, mail: azs@us.edu.pl lub Aleksander Fangor 0 502 172 707Temat: Śląskie wakacje


Jak wynika z ostatnich postów wszędzie panują komunikacyjne wakacje.
A u nas,  na Górnym Śląsku prawie nic się nie dzieje - poza zmianami w
postaci
dojazdów do kąpielisk i stałymi zmianami o których już było oraz kilkoma
kursami na wielu liniach oznaczonych w rozkładach jako "nie kursuje
lipiec-sierpień".

Tramwajowe wakacje właściwie trwają już od lutego, gdyż właśnie od tego
czasu
obcięto składy z 2x105N na 1x105N na liniach 7, 14, 15, 23 i 40, a także
opóźniono wyjazdy i przyspieszono zjazdy do zajezdni w dni wolne na linii
11.
Przyczyna - oczywiście oszczędności.
Poza tym prawie nic się nie kopie przy torach. Jedynie Plac Wolności w
Zabrzu
jest kończony (Wilq - jak tam idą prace?) oraz remontowany jest fragmencik
torów pod mostem na Kościuszki w Katowicach (jak się dowiedziałem przy
przedwczorajszej, nocnej wymianie torów coś spieprzono i trzeba robić od
nowa...).


Obcieto tez weekendowe sklady 4 i 5 (w zwiazku z tym w soboto-niedziele
mozna na 4 zlapac 111N). Ostatnio widzialem nawet pojedyncza 4 w dzien
roboczy, ale byl to odosobniony przypadek - pewnie mu sie drugi wagon gdzies
zapodzial.... ;)))

Oprocz placu Wolnosci w Zabrzu trwa przebudowa przystanku 5, 29 Biskupice
Ziemska.
Na Wolnosci prace w toku - tory juz zrobione (na aktualnie remontowanym
fragmencie), w tej chwili ukladaja chodniki i miejsca do parkowania dla
mieszkancow... Cyrk sie zacznie jak to skoncza i rozgrzebia plac Wolnosci...
Cos mi mowi, ze skonczy sie na tym, ze przez pare dni na zachod od Zaborza i
Biskupic nie pojedzie zaden tramwaj (chyba, ze 111N, albo 4 z Wojtowej Wsi
na Zajezdnie). Pod koniec roku czeka nas likwidacja petli 5 na placu
Dworcowym.

A poza tym widzialem, jak facet w pomaranczowym kubraczku malowal jakims
czarnym swinstwem zwrotnice do Konstalu na Metalowcow w Chorzowie... ;))))

Pozdrawka

WILQ

Temat: Szlak Maryjny
chyba w Żarkach przy ul Wierzbowej (kąpielisko miejskie w głębi)
...o szlaku mówi się dużo; ta mapka jest wzięta z dzisiejszej "Gazety Wyborczej" jest i przy niej krótki artykuł... w zeszłym miesiącu był i w "Dzienniku Zachodnim" i całkiem dobrze napisany... m.in. że pielgrzymki chodzą "swoimi ścieżkami" (np pielgrzymka krakowska składa się z 4 części które idą oddzielnymi trasami - gdyby szli jedną to dobrze by nie było), że nie ma dobrej promocji zewnętrznej (w śląskim i małopolskim dużo się mówi, stawiają znaki - jak widać powyżej - ale w dalszych regionach Polski o tym nie słychać, nie mówiąc o innym państwie). A tak ode mnie, to: 1) nie powinni się kurczowo trzymać istniejących szlaków - miejscami można by skrócić trasę (między sanktuariami), 2) na głównych tablicach informacyjnych należałoby wskazywać opcję szlaku dla turystów zmotoryzowanych (w trudniejszych miejscach ewentualnie również i dla rowerzystów), 3) sprawna promocja.
A w ogóle (moim zdaniem) szlak powinien być pomyślany, jako samochodowo-rowerowy; istnieje kilka szlaków pieszych międzynarodowych, ale zwykle te dłuższe zazwyczaj są dla zmotoryzowanych. W ten sposób młodsze osoby mogą sobie urządzić dwu-/trzy-dniową wycieczkę rowerową na Jasną Górę, a starsze w towarzystwie rodziny czy znajomych (którzy mają samochód) przejechać nawet dłuższą (międzynarodową) część tego szlaku (pamiętam, że odcinek Częstochowa-Zakopane przeszła tylko pielgrzymka z Helu na Giewont, która miała miejsce po śmierci papieża - ale szła krótszymi drogami).
Organizatorzy za dużo sobie obiecują, że to dobra promocja, itd... a przecież szlak jest nowy tylko z nazwy (skoro prowadzi po szlakach istniejących), bo plusem są tylko tablice informacyjne, a bardziej znane są (i będą) szlaki Orlich Gniazd i Warowni Jurajskich (czasem mylone), no i pielgrzym to z zasady osoba niezbyt zamożna, która daje jałmużnę na rzecz zakonów czy organizacji charytatywnych, ale oszczędza na korzystaniu z gastronomii i infrastruktury okołoturystycznejTemat: zapraszamy na wegetarianski wypoczynek
Zapraszamy do naszego gospodarstwa.
Jesteśmy wegetariańską rodziną z wegetariańskim dzidziusiem (o przepraszam – całkiem poważnym facetem, który skończył niedawno roczek) i niewegetariańskim psem i kotami (sorry, ale ktoś musi łapać myszy).
Nasz ponad stuletni dom znajduje się w niedużej dolnośląskiej wsi Włodzice Małe, położonej nad rzeką Bóbr w połowie drogi między Lwówkiem Śląskim a Bolesławcem.
Proponujemy noclegi (do dyspozycji gości oddajemy dwa pokoje z osobną kuchnią i łazienką), wegetariańskie wyżywienie, zajęcia z ceramiki, rowery, mnóstwo ciekawych propozycji na zwiedzanie okolicy. W upalne dni można się ochłodzić na pobliskim kąpielisku a gdyby padał deszcz to dysponujemy bogatą biblioteką, gitarą i śpiewnikami, możemy też uczyć angielskiego i oberka...
Co warto zobaczyć w okolicy:
- Bolesławiec – stolica ceramiki, Święto Ceramiki w sierpniu, w lipcu Blues nad Bobrem;
- Lwówek Śląski – Lato Agatowe w lipcu;
- Lubomierz – Festiwal Filmów Komediowych w lipcu;
- zamki w Grodźcu, Czosze i Kliczkowie;
- jedna z najbardziej malowniczych linii kolejowych w Polsce: Lwówek – Jelenia Góra
- i wiele innych – „dla każdego coś miłego...”
Nasze pasje to: urządzanie kolorowych wnętrz, lepienie garnków z gliny, ludowizna we wszelkich odmianach, wycieczki i krajoznawstwo i walka z plastykowymi torebkami na zakupy (zwanymi u nas zrywkami) wciskanymi namiętnie przez wszystkich sprzedawców. Z radością powitamy w naszych progach Bratnie Dusze.

Dorota Strzelczyk i Jarek Sawicki
Włodzice Małe 57
59-600 Lwówek Śląski
t. (75) 784-12-24, 0-504-79-00-61
dorotekk@poczta.onet.plTemat: 1
Kultura i rozrywka;)
Gliwice... moje miasto. Tutaj się wychowałem, tutaj się uczę i tutaj przeżywam najlepsze lata mojego życia. Kocham to miasto, bo uważam, że jego klimat tworzą ludzie, którzy sami potrafią sobie zorganizować czas i świetnie się bawić. Na brak miejsc do zabawy narzekac przecież nie możemy (mamy lodowisko, baseny, hale sportowe, ścianki do wspinaczki, kąpielisko, mnustwo pubów, w których można chociażby pograć w bilard czy potańczyć, plac krakowski, gdzie rzadko bo rzadko ale czasem się coś dzieje...) może faktycznie miasto pod względem typowo kulturalnym staje sie coraz mniej atrakcyjne, ale myślę, że jednocześnie daje nam ono możliwość zabawienia się... pod warunkiem, że mamy odrobinę chęci i dobrane, szalone towarzystwo z tysiącem pomysłów na minutę
GLIWICE MIASTO STUDENTÓW któży organizuja własnie rozrywki w gliwicach wiecej niz samożad miasta n jesli jestes studentem napewno fajnie bedzie Ci sie tu studiowac słyszałem niejedne takie zdania na ten temat

Zabytki
Jest wiele ciekawych zabytków wystarczy pochodzic troszke po centrum n nieraz widziałem siedzac sobie na ławeczce(kiedy byłem na wagarach ale to nie na temat ) ludzi zwiedzających to miasto chodzili nawet z przewodnikiem wiec nie jest tak źle co do zabytków Palmiarnia, Willa Karo, kościół wsz Świetych ktory kilka lat temu obchodzil swoje bodajze 750lecie, rynek i jego uliczki, w poblizu wspomnianego kosciola znajduja sie dobrze zachowane mury obronne zapewne znajdzie się wiele innych wartych uwagi miejsc!

Bezpieczeństwo
Według mnie miasto jest naprawde bezpieczne porównujac inne miasta na ślasku odrazu na wjazd do gliwic wszystkich informuja tablice o tym ze miasto jest "monitorowane" wieksza cześc centrum jest monitorowana nawet późno wieczorem nieboje sie isc przez centrum ale co do niektórych dzielnic odległych od dzielnic nie jest juz tak fajnie naszczescie na mojej dzielnicy jest calkiem spokojnie zadnych huligańskich wybryków

Zapraszam do GliwicTemat: INTERNAUCI PYTAJĄ - PREZYDENT ODPOWIADA

szanowny prezydencie

a jak sie pan zapatruje na budowe basenu w boguszowicach, bo jeden juz pan zasypal?

i prosze si enie wykrecac przetagrami badz tez czekaniem na fundusze z ue, bo jak doskonale wiemy co kampanie pan tylko obecuje obiecuje, a jak przychodzi koniec roku to w rapocie z budzetu czytamy ze udalo sie zaoszcedzic kilka milionow ( czytaj nie wydalismy ich na basen)

czy moze lepiej doladowac kolejne pare milionow w kamien, tajemnicza spolke hossa?

poza tym jak to jest ze dzielnica boguszowice najwiecej wplaca do budzetu miasta co roku a najmniej od niego dostaje? czy to ze nie mieszkamy w centrum oznacza ze mozna nas olac? jak to jest ze inne dzielnice jak chocby stare boguszowice, kamien czy ochojec nie wplacaja prawie nic a pompuje sie w nie miliony? teraz oczywiscie pewnie dostane odpowiedz ze to ta kanalizacja..

z pozdrowieniami
m


***
Co do wpłat do budżetu miasta, to nie jest prawdą, że najwięcej wpłacają Boguszowice. Najwięcej wpłaca Rybnicka Kuźnia (podatek elektrowni „Rybnik”).
Informacja na temat basenu w Boguszowicach została już wielokrotnie przekazana publicznie. W budżecie na 2007 rok są wpisane zadania, które chcemy realizować przy wsparciu Unii Europejskiej. Są też i takie, które będziemy załatwiać bez względu na zewnętrzne dofinansowanie. Już rozpoczęły się procedury przetargowe na dokończenie budowy basenu. Będziemy również budować przedszkole w dzielnicy Paruszowiec-Piaski. Co do Kamienia, to jeśli odbędą się mecze na stadionie śląskim w ramach EURO 2012, sprawdzą się moje przewidywania co do słuszności ponownego przekazania tamtejszego ośrodka w ręce nie tylko miasta, ale całej aglomeracji rybnickiej. Być może stanie się tak, że Kamień, albo tereny przy kąpielisku Ruda, staną się bazą treningową dla drużyn rozgrywających mecze w Chorzowie. Jedno jest pewne – przeznaczone środki na modernizację miejskich obiektów zarządzanych przez spółkę Hossa są zdecydowanie mniejsze, niż dotacje przekazywane wtedy, kiedy zarządzał nimi MOSiR. Teraz się po prostu bardziej opłaca. Nikt jednak nikogo nie „olewa”. Proponuję internetową wizytę na stronach wykonania budżetu miasta w 2006 roku. Tam widać, ile pieniędzy poszło na wszystkie dzielnice. Duże nakłady inwestycyjne w dzielnicach rzeczywiście związane są z budową kanalizacji sanitarnej. Jest to jednak związane z niezbędną poprawą infrastruktury. Gdybyśmy tego nie robili, w roku 2010 spotkalibyśmy się z dodatkowymi karami nałożonymi na nasze miasto, sięgające nawet 500 proc. Proszę więc skalkulować, czy warto było podejmować to ryzykowne zadanie inwestycyjne, czy należało sobie odpuścić i nie robić nic?Temat: Wybory samorządowe za pasem
"...Miasto wreszcie planowało rozbudowę rekreacyjnej części wsi tzw. "Wójtowskiej Szwajcarii" przez którą na długości około 3 km wił się strumyczek, aby utworzyć tu promenadę oraz utrzymać ten zakątek w stanie niezabudowanym.
Podkreślono w planach ekologicznych, że znajduje się tam sporo różnych gatunków roślin i spotkać można wiele ptactwa oraz motyli. Na piękny ten zakątek zwrócił także uwagę znany badacz górnośląski E.Czmok. Zauważył on, że wymieniona "Szwajcaria" to jeden z głównych celów spacerów i wycieczek mieszkańców Gliwic, którzy wówczas mieli do wyboru kilka kierunków - na Górę św.Anny, do Rud kolejką, do Sławięcic, do Tarnowskich Gór albo właśnie do pobliskiej "Szwajcarii".
Tuż za obecną Operetką Śląską stała tablica z kierunkowskazem, że prowadzi tędy droga do kąpieliska. Dróżka prowadziła obok gospodarstwa chłopskiego do owego skromnego, aczkolwiek gustownie urządzonego familijnego ośrodka rekreacyjnego dla którego znany artysta gliwicki wykonał w 1935 roku fontannę. Za ośrodkiem prowadziła droga do "Szwajcarii". Był to niewątpliwie najbardziej romantyczny zakątek nieskażonej od wieków przyrody w najbliższej okolicy, piękniejszy niż miejska promenada, niż park czy droga wzdłuż kanału.
Było tu sporo wysokich drzew, łąki w pagórzystym terenie i przecinające je korytko Ostropki z niemal kryształową wodą. Nad strumykiem co około 100 m zbudowane były drewniane mosty przez które chłopi przejeżdżali na swoje pola i łąki. Rechotało tu wieczorami wiele żab i stąd m.in. wyjaśnić można osiedlenie się w tej okolicy sporo bocianów. Zimą natomiast teren ten był bardzo licznie odwiedzany przez narciarzy oraz saneczkarzy..." (Jacek Schmidt)Temat: Impreza IPA - Hubertus
W dniu 16 maja 2009 r. Region IPA Katowice III zorganizował 1. Spotkanie IPA Płetwonurków członków oraz sympatyków stowarzyszenia IPA wraz z rodzinami. Spotkanie zorganizowane zostało na terenie kąpieliska i terenów rekreacyjnych "Hubertus", dzięki uprzejmości MOSIR w Mysłowicach oraz aktywnym udziałem Centrum Nurkowego "DivingTech" z Mysłowic. Wspólna zabawa mająca na celu wzajemne poznanie i wymianę doświadczeń związanych z nurkowaniem poprzedzona zastała wykładem pt. "Patofizjologia nurkowania" prowadzonym przez praktyka dr. Michała Kozioł. Jak wynika z komentarzy słuchaczy przekazane informacje wzbudziły zainteresowanie nie tylko płetwonurków, ale także osób im towarzyszącym poszerzają ich wiedzę o nowe interesujące zagadnienia. Po części teoretycznej przyszedł czas na praktyczne zajęcia w akwenie "Huberus" polegających na poszukiwaniu zatopionych przez organizatorów punktów oraz "skarbu" przez 14 śmiałków podzielonych ze względów bezpieczeństwa na 7 dwuosobowych grup. Po prawie godzinnych poszukiwaniach zakończono nurkowanie odnajdując 4 z 5 zatopionych punktów. Skarb niestety pozostał na dnie akwenu. W trakcie spotkania przeprowadzono także inne konkurencje w tym podnoszenie butli, którą zwyciężył z wynikiem 50 podnoszeń Mariusz oraz wspinaczkę na skrzynki prowadzoną przez doświadczonego instruktora Joachima Przebierała z HKT Katowice, której zwycięzca wszedł na trzynaście skrzynek. Wszyscy zwycięzcy przeprowadzonych konkurencji wyróżnieni zostali drobnymi prezentami ufundowanymi przez Plus GSM, Wydział Promocji Urzędu Miejskiego w Mysłowicach oraz Centrum Nurkowego "DivingTech" z Mysłowic. W spotkaniu udział wzięło ponad 35 osób, w tym zaproszeni goście - Grupa Ratownictwa Wodnego PSP z Oświęcimia i członkowie stowarzyszenia z innych regionów Śląskiej Grupy Wojewódzkiej IPA.


Material - www.ipa-katowice.org

Pozdrawiam Damian
Temat: [Siatkówka Plażowa] Swatch FIVB World Tour 2008
BĘDZIE SIĘ DZIAŁO
( www.mws.pl )

Już za miesiąc w Starych Jabłonkach odbędzie się turniej SWATCH FIVB World Tour. Jednak o nie jedyna tego cyklu impreza, która będzie organizowana w naszym kraju. Tuż po Igrzyskach Olimpijskich w Peknie najlepsze żeńskie pary wraz z świeżo upieczonymi mistrzyniami olimpijskimi zawitają do Mysłowic.

Turniej potrwa od 2 do 7 września. Będzie to pierwsza tego typu impreza na Śląsku. Jak dotąd miasto to znane było z organizacji Mistrzostw Świata w kategoriach młodzieżowych. Jednak Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej ( FIVB) postanowiła temu prężnie działającemu ośrodkowi przyznać organizacje jednego z Turniejów Swatch World Tour kobiet. W ostatnich latach turnieje tego cyklu odbyły się w Warszawie.

Mysłowice w ostatnim czasie były bardzo szczęśliwe dla par z Polski, które rok w rok stawały na podium. W zeszłym roku złoty medal zdobyła nasza męska para. Nie powidło się dziewczętom, jednak należy wierzyć iż w końcu uda się to przełamać i którąś z polskich par zobaczymy w turnieju głównym walczącą z najlepszymi na świecie.

Jak na razie największe sukcesy w tej dyscyplinie odnosiły Katarzyna Urban i Joanna Wiatr. Czy w tym roku będzie stać nasza parę na awans do turnieju głównego i walkę z najlepszymi, przekonamy się już we wrześniu podczas turnieju w Mysłowicach. Pula nagród wynosi 175 tysięcy dolarów.

Podczas turnieju oczywiście nie zabraknie imprez towarzyszących i atrakcji dla kibiców zgromadzonych przy kąpielisku Słupna. Choć największą gratką dla fanów żeńskiej siatkówki plażowej będzie zapewne możliwość obejrzenia w akcji najlepszych siatkarek na świecie, z mistrzyniami olimpijskimi na czele.Temat: Będą nowe trasy rowerowe !!!
32.940 złotych w formie dotacji trafi z budżetu miasta Knurów do Powiatu Gliwickiego. Za tę kwotę wykonana ma zostać dokumentacja projektu dotyczącego turystyki rowerowej. W artykule przedstawiamy przebieg tras rowerowych wraz z ich długością.
"Zaplecze aktywnej turystyki rowerowej dla mieszkańców zachodniej części Subregionu Centralnego" to inwestycja przygotowywana z myślą o procedurze pozakonkursowej Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Obecnie trwają prace nad dokumentacją projektową, zawierającą opis techniczny, studium wykonalności przedsięwzięcia oraz uzyskanie decyzji o pozwoleniu na budowę dla odcinków tras prowadzących przy drodze DW 901 w Pyskowicach i gminie Toszek.

Koncepcja zakłada, że trasy rowerowe będa przebiegać przez wszystkie gminy naszego powiatu. Ich łączna długość wyniesie 203 kilometry. W ramach projektu planowane jest utworzenie dwóch centrów turystyki rowerowej i dwóch miejsc odpoczynkowych.

Dla zainteresowanych przedstawiamy przebieg tras rowerowych (wraz z ich długością):

* Granica Gliwic - kolonia Żernicka - Żernica - Nieborowice - Pilchowice - Stanica - granica Kuźni Raciborskiej (droga do Podbiałej) 19 km
* Granica Gliwic (Ostropa) - Karłowiec - Łany Wielkie, skraj - Rachowice - Sierakowice - granica Bierawy (kaplica św. Magdaleny) 14 km
* Granica Gliwic - Rzeczyce - Taciszów - Małe Jez. Pławniowickie - Pławniowice - Rudziniec - granica Ujazdu (Wydzierów) 19 km
* Toszek - Płużniczka - granica Strzelec Opolskich 6 km
* Pławniowice - Jez. Pławniowickie - Niewiesze - Poniszowice - Słupsko - Jagiełła - Pawłowice - Toszek 14 km
* Granica Jemielnicy (droga do Barutu) - Hubert - Dąbrówka - Granica Strzelec Opolskich (droga do rez. Płużnica) 7 km
* Granica Gliwic (Bojków) - Przyszowice - Chudów, zamek - Chudów - granica Mikołowa (Bujaków) 8 km
* Granica Mikołowa (droga do Paniów) - Paniówki, skraj - Chudów, zamek - (Ornontowice) - Knurów-Krywałd, kąpielisko - Nieborowice 16 km
* Granica Mikołowa (Borowa Wieś) - Paniówki - Chudów, zamek - Gierałtowice; Nieborowice - Zalesie - Smolnica - Trachy-Kuniczka - Rachowice - Łącza 28 km
* Granica Gliwic (Wilcze Gardło) - Smolnica - granica Pilchowic (droga do Leboszowic) 6 km
* Granica Gliwic (Ostropa) - Karłowiec - Kozłów - Rachowice 9
* Smolnica, kościół - ścieżka przyrodnicza - Smolnica, kapliczka 2
* Pilchowice - Trzęśniówka - granica Rybnika (Ochojec) 4 km
* Łącza - Rudziniec 7 km
* Pyskowice - Pniów - Wilkowiczki - Toszek 14 km
* Małe Jez. Pławniowickie (trasa nr 16) - Jez. Pławniowickie (trasa nr 30) 2 km
* Toszek - Kotliszowice - kapliczka W Goju - Wiśnicze 8 km
* Wielowieś - Kol. Wielowieś - Świbie - Dąbrówka 12 km
* Wiśnicze - Świbie 3 km
* Czechowice - Pyskowice 5 kmTemat: Summer Trance Music with Ekwador
DJ Andrew Martinez Witam Byłoby to naprawde bardzo ciekawe wydarzenie zarówno muzycznie jak i logistycznie. Szczerze powiem ze dziwi Mnie troszke czemu za miejsce wybano Kąpielisko lesne bo w mojej ocenie Lotnisko Aeroklubu Gliwickiego o wiele lepiej nadaje sie do tego typu imprez co potwierdziło np to ze swego czasu jeden z 10 największych koncertów Inwazji Mocy był własnie tam. Ja jestem stałym bywalcem eventów trancowych, sam równiez grałem na róznych imprezach dlatego mam nadzieje ze ten projekt z ta imprezą dojdzie do skutku, napewno jako dobry test czy tego typu Impreza ma sens w tej czesci Polski bedzie Trance Conecction w spodku 2 maja, pamietac jednak trzeba ze plenery rzadzą sie innymi prawami troszeczke, co do daty to poczatek lipca to przedewszystkim dla wielu bywalców takich imprez Creamfields 7 lipca we wrocławiu z bardzo mocna obsada sceny trance z Above & Beyond na czele, sądze jednak ze publika by sie znalazła lecz głownie ze śląska. Pewnikiem jest ze w tym regionie polski brakuje takich imprez a Gliwice idealnie sie do tego nadaja ze wzgledu na dobry dojazd w miare no i napewno "głód " tego typu eventów przez ludzi, bo mało kto moze sobie pozwolic jechac np na Beach Party Gdynia, Sunrise czy niedawne Tiesto bo dla wielu moich znajomych ceny wejscia były chorendalne a tu bilety tanie wiec ok, co do wypowiedzi wczesniejszych to fakt Mnie tylko jedno by martwiło zeby nie okazało sie ze przez to co jednoczesnie jest dobre czyli tanie wejsciówki nie okazało sie ze publika to nie bedą fani muzyki i takich wydarzen tylko ludzie rózni róznisci a co sie za tym kryje czesto nie czujacy np Klimatu utworów np Kyau vs.Albert, Ronski Speed czy Marco V lub setów Menno de Jonga lub Johana Gielena co w rezultacie jesli nie bedzie dobrej organizacji i ochrony sprawnie rozmieszczonej moze sie okazac to jedna wielka ładnie mówiąc "potancówko hulanką". Dlatego trzymam Kciuki za organizatorów by wszystko jednak sie udało i doszło do skutku i z niecierpliwoscia czekam na nowe infomajce bo chyba nalezałoby je podac bo czas nagli, p.s. a co do Amsterdam Dance Mission 2007 to dla tych którzy nie wiedza podaje skład sceny głownej w tym roku :

Menno De Jong
4 Strings
John Marks
Signum
Erik Kross
Tiddey
Kalwi & Remi
Drum
RadeckTemat: Wakacje 2008.
1. Zalew sulejowski
2. Patyki
3. Słok
4. Wawszkowizna
5. Zgniłe błoto
6. Jeziorsko
7. Ldzań (Barycz)
8. Lewityn
9. Mała woda - las
10. Konstantynów łódzki
11. Tuszyn
12. Dłutówek
13. LutomierskWOJEWÓDZKA STACJA SANITARNO-EPIDEMIOLOGICZNA
Tel. +48 (42) 674-84-20

Wykaz kąpielisk dopuszczonych do uprawiania sportów wodnych na terenie województwa łódzkiego:

1. „Stawy Jana”, Łódź, ul. Rzgowska 243
2. „Stawy Stefańskiego”, Łódź, ul. Wirowa 7a
3. „Arturówek”, Łódź, ul. Skrzydlata 75
4. „Młynek”, Łódź, ul. Śląska 164 – do uprawiania sportów wodnych
5. Kąpielisko „Businka”, Pabianice, ul. Bugaj 110
6. Kąpielisko „DON BOSCO”, Lutomiersk, ul. Kąpieliska 2
7. Kąpielisko „Nad Stawem”, Konstantynów Łódzki, ul. Łaska 62/64
8. Kąpielisko w Drzewocinach (ośrodek kolonijny), gm. Dłutów
9. Kąpielisko „Malinka”, Zgierz – Dąbrówka Las
10. „Nad Lindą”, Grotniki, ul. Rozrywkowa, gm. Zgierz
11. Kąpielisko w Strykowie
12. Kąpielisko „Mrożyczka” w Głownie
13. Kąpielisko „Starówka”, Ozorków, ul. Wiejska
14. Kąpielisko na rzece Pilicy w Tomaszowie Mazowieckim, ul. PCK 2/8
15. Kąpielisko w Borkach (Zalew Sulejowski), gm. Tomaszów Mazowiecki
16. Łask na rzece Pisia
17. Uniejów na rzece Warcie
18. Dziewuliny (ośrodek wczasowy), gm. Drużbice
19. Kąpielisko Słok na rzece Widawce (zbiornik) gm. Bełchatów
20. Kąpielisko „Wawrzkowizna” w Rząsawie, gm. Bełchatów
21. Kąpielisko „Tatar” na rzece Rawce – Rawa Mazowiecka, ul. Tatar
22. Kąpielisko „Zadębie” na rzece Łupi – Skierniewice, ul. Konwaliowa/Gajowa
23. Kąpielisko w Leźnicy Wielkiej na rzece Gnida
24. Kąpielisko „Patyki” na rzece Pisia gm. Zelów

Miejsca zwyczajowo wykorzystywane do kąpieli:

1. Tresta – Zalew Sulejowski, gm. Tomaszów Mazowiecki
2. Barkowice Mokre – Zalew Sulejowski, gm. Sulejów
3. Cieszanowicki zalew, gm. Rozprza
4. Suliszew rzeka Rawka, gm. Nowy Kawęczyn
5. Biała Rawska rzeka Białka
6. Kodrąb, zalew na rzece Widawce, gm. Kodrąb
7. Zakrzówek Szlachecki, zalew na rzece Warcie, gm. Ładzice
8. Rawka, most Skierniewice – Rawka
9. Bolimów most na rzece Rawka
10. Zwierzyniec zbiornik – Maków, ul. Zwierzyniec
11. Karolinów – Zalew Sulejowski, gm. Tomaszów Mazowiecki
12. Rydwan zbiornik gm. Łowicz

Wykaz kąpielisk niedopuszczonych do uprawiania sportów wodnych na terenie województwa łódzkiego:

1. Kąpielisko „Rochna” – Rochna gm. Brzeziny
2. Wylazłów, zbiornik Jeziorsko, gm. Pęczniew
3. Bronisławów – Zalew Sulejowski, gm. Wolbórz
4. Leonów – Zalew Sulejowski, gm. Wolbórz
5. Bugaj zbiornik, zachodnia strona w Piotrkowie Trybunalskim
6. Fryszerka, gm. Gomunice – na rzece Widawce

Miejsca zwyczajowo wykorzystywane do kąpieli:

1. Miedzna Murowana, zbiornik na rzece Wąglanka gm. Żarnów
2. Łowicz „Lasek Miejski”, zbiornik, ul. Katarzynów
3. Sieradz, rzeka Warta obok MOSiR
4. Biała k/Sulejowa, rzeka Pilica
5. Kurnędz, rzeka Pilica przy OW „YMKA”
6. Opoczno zbiornik na rzece Drzewiczce
7. Zarzęcin – Zalew Sulejowski, gm. Mniszków
8. Sulejów – rzeka Pilica „Jor Polana”
9. Czarnocin zbiornik
10. Próba, rzeka Żeglina zbiornik „Próba”, gm. Brzeźnio
11. Ośrodek „Sosenka” rzeka Rawka w Budach Grabskich, gm. Skierniewice
12. Moszczenica zbiornik ul. Spacerowa

Stan na 21 sierpnia 2003 roku

Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Łodzi zastrzega sobie prawo zmiany podanych wyżej ustaleń w przypadku pogorszenia jakości wody.
Strona 1 z 3 • Znaleziono 97 wypowiedzi • 1, 2, 3